"KVV Group" pieņem lēmumu par "KVV Liepājas metalurgs" konservāciju

Šādu lēmumu "KVV Group" vadība pieņēmusi ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai - pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei.

Pēdējo mēnešu laikā uzņēmuma akcionāri, neraugoties uz grūtībām, centās atjaunot ražošanu, rast konstruktīvu dialogu ar valdību, informē "KVV Group" preses sekretāre Natalja Napadovskaja.

Akcionāri izstrādāja KVV Liepājas metalurgs parādu restrukturizācijas plānu, un gaidīja, ka valdība sniegs saprotamas atbildes par to, kad tiks pieņemts lēmums piemērot uzņēmuma elektrības rēķiniem samazinātu obligāto iepirkumu komponenti(OIK).

KVV Group vadība vairākkārt uzsvēra, ka uzņēmuma saglabāšanas plāns atbilst arī valsts interesēm.
„Mēs vadījāmies no tā, ka akcionāru un valsts interesēm ir kopsaucējs – saglabāt vienu no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī, attīstīt metalurģijas un melno metālu pārstrādes nozari, saglabāt darba vietas simtiem cilvēku”, uzskata KVV Liepājas metalurgs valdes loceklis Igors Talanovs.

Diemžēl mēs sagaidījām vien uzsvērtu valsts amatpersonu distancēšanos no uzņēmuma problēmām. Tas jautājumu skaits, ko saturēja restrukturizācijas plānam sekojošā Valsts kases vēstule, kā arī klaji negatīvie plānam veltītie izteikumi vēl pirms beigusies tā izskatīšana, neļāva akcionāriem saprast to, kad un kā varētu tikt rasts atbilstošs formāts dialogam.

KVV Group investīciju departaments vēl 2015. gada novembrī organizēja neatkarīgu uzņēmuma KVV Liepājas metalurgs auditu, kas parādīja, ka 2015. gadā uzņēmuma vērtība ir ievērojami mazāka par tā iegādes vērtību.

Informācija par neatkarīgā audita rezultātiem tika sniegta visām ieinteresētajām pusēm - Valsts kasei, Finanšu ministrijai, Latvijas Ministru kabinetam.  Neraugoties uz to, virkne amatpersonu arī pēdējos mēnešos turpināja lietot nepatiesus datus par uzņēmuma stāvokli, kas raisīja neizpratni akcionāros.
Ņemot vērā to, ka 2014. – 2015. gadā akcionāri ir ieguldījuši uzņēmumā KVV Liepājas metalurgs vairāk nekā 50 miljonus eiro, kā arī visus iepriekšminētos negatīvos faktorus, uzņēmuma darbību nolemts iekonservēt.

Pievieno komentāru

Liepājā