"KVV Group" paziņojums presei: Uzņēmums izskata iespējamību apturēt ražošanu

"KVV Group" izskata iespējamību apturēt ražošanu uzņēmumā "KVV Liepājas Metalurgs", ja Ministru kabineta 2016. gada 15. marta lēmumi nebūs konstruktīvi, paziņojumā presei informē "KVV Group" preses sekretāre Natalja Napadovska

"KVV Liepājas Metalurgs divreiz iesniedza izskatīšanai Valsts kasē uzņēmuma parādu restrukturizācijas plānu (2015. gada 28. decembrī un 2016. gada 1. martā) tomēr, gan pirmajā, gan otrajā reizē uzņēmuma vadība saskārās ar to, ka ar KVV investīciju departamentu saskaņotā plāna izskatīšanas process ieilga.

2016. gada 8. martā paredzētā Ministru kabineta sēde, kurā bija jāskata KVV Liepājas Metalurgs jautājums tika, pārcelta uz 2016. gada 15. martu.

Tāpat, 2016. gadā uzņēmums, nesaņemot pilnīgi nekādu atbalstu no valsts, nepārtraukti piedzīvojis dažādus triecienus.
KVV Liepājas Metalurgs nodrošinātie kreditori 2016. gada janvārī ierosināja izskatīt uzņēmuma maksātnespējas jautājumu, kam 21. janvārī sekoja finanšu līdzekļu noņemšana vairāk nekā 13 miljonu eiro apmērā no bankas garantiju summas kā arī 300 tūkstošu eiro iesaldēšana.

Šīs darbības galēji negatīvi ietekmēja uzņēmuma apgrozāmo līdzekļu apjomu. Tāpat cieta arī uzņēmuma imidžs. Kompānijas vēršanās pie nodrošinātajiem kreditoriem, lai izkļūtu no smagās finansiālās situācijas, ir palikusi bez atbildes.
Kā zināms 2015. gadā KVV Liepājas Metalurgs" cieta vairāk nekā 8 miljonu eiro lielus zaudējumus. Situācijā kāda ir izveidojusies pašlaik, 2016. gadā prognozētie zaudējumus nevar būt mazāki par 5 miljoniem eiro.

KVV Group vadība uzskata, ka situācijā, kad KVV Liepājas Metalurgs jau ilgu laiku spiests strādāt biznesa vidē, kurā formāla valsts pieeja objektīvām uzņēmuma problēmām, tiek pavadīta ar konstruktīva dialoga novilcināšanu, var rasties nepieciešamība pieņemt lēmumus par uzņēmuma darba apturēšanu un tā konservāciju.

Melno metālu tirgus krīze, elektroenerģijas cenas, kas saglabājas divreiz augstākas nekā vidēji Eiropā, stagnējošais metāllūžņu tirgus ir apstākļi, kas neļauj uzņēmumam pilnībā izmantot esošās metāla kausēšanas un velmēšanas jaudas ražošanā, kas konkurences cīņā zaudē mūsdienīgiem uzņēmumiem un nevar būt rentabla.

Visas šīs problēmas ir labi zināmas gan Valsts kasei, gan Ministru kabinetam, kuru rīcībā ir visas nepieciešamās pilnvaras un instrumenti, lai atbalstītu KVV Liepājas Metalurgs piedāvāto parādu pārstrukturēšanas plānu," savu nostāju pauž uzņēmums.


Pievieno komentāru

Liepājā