"KVV Group": Latvijas valdība sākusi tiešu "KVV Liepājas metalurga" iznīcināšanu

Ukrainas "KVV Group" spiesta konstatēt, ka Latvijas valdība ir sākusi faktisku "KVV Liepājas metalurga" iznīcināšanu, jo par to liecina fakts, ka 2016.gada 11.aprīlī kopējās valdības prasības pret "KVV Liepājas metalurgu" ir palielinājušās no 61,462 miljona eiro līdz 66,273 miljoniem eiro, teikts "KVV Group" paziņojumā.

""KVV Liepājas metalurgs" vadībai oficiāli nebija paziņots par to, ka Finanšu ministrija ir cedējusi savas prasījuma tiesības pret uzņēmumu. Jaunākos lēmumus, kas ir saistīti ar uzņēmumu, mēs uzzinām tikai no masu informācijas līdzekļiem," norāda "KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Talanovs.

Tas attiecoties arī uz faktu, ka starp Finanšu ministriju un Privatizācijas aģentūru (PA) noslēgts līgums par PA meitasuzņēmuma SIA "FeLM" izveidošanu, kā arī starp tām noslēgto cesijas līgumu, kas paredz ievērojamu pret "KVV Liepājas metalurgu" vērstās prasības summas pieaugumu, norāda "KVV Group".

"Šī uzņēmuma vadībai nesaprotamā papildus uzliktā finansiālā slodze, kas saņemta prasītās palīdzības vietā, uzskatāmi demonstrē to, kā valsts ierēdņu darbi atšķiras no vārdiem, kuros tie pauduši gatavību aizstāvēt Latvijas rūpniecību un saglabāt darbvietas," teikts "KVV Group" izplatītajā paziņojumā.

Lēmums palielināt valsts prasījuma apmērus pieņemts pēc konsultācijām ar SIA "Deloitte Latvia". "Mēs redzam, ka "Deloitte Latvia" speciālisti nesaprot, kādā veidā "KVV Liepājas metalurgs", kas pašreizējos ļoti sarežģītajos tirgus apstākļos cieš divus līdz piecus miljonus eiro lielus zaudējumus gadā, var atgriezt savu parādu. Taču mēs nevaram saprast ne šāda veida konsultantu, ne valsts amatpersonu loģiku, kas ar līdzīgiem lēmumiem ne tikai dzen uzņēmumu arvien lielākā parādu jūgā, bet arī neatstāj nekādas cerības atjaunot darbu," norāda Talanovs.

Valsts kase un PA meitasuzņēmums SIA "FeLM" noslēdza cesijas līgumu par valsts prasījuma pret AS "KVV Liepājas metalurgs" cedēšanu, ziņo aģentūra LETA.

Prasījuma cedēšanas līgums tika noslēgts atbilstoši Ministru kabineta (MK) lēmumam, kas atļāva PA dibināt sabiedrību, kuras vienīgais darbības mērķis būs prasījuma pret "KVV Liepājas metalurga" pārvaldīšana.

Šā gada 22.martā MK nolēma atļaut PA dibināt sabiedrību, kurai Valsts kase cedēs valsts prasījumu pret "KVV Liepājas metalurgu". Cesijas līgums paredz, ka tiek cedēts valsts pamatsummas prasījums pret "KVV Liepājas metalurgu" ar visiem nodrošinājumiem un blakus prasījumiem. Šāds risinājums tika atbalstīts, pamatojoties uz konsultanta SIA "Deloitte Latvia" ieteikumu.

Cesijas līgums paredz, ka "FeLM" pakāpeniski nodrošinās valsts līdzekļu atgūšanu, restrukturizējot valsts prasījumu, kā arī izvērtējot nepieciešamību restrukturizēt uzņēmuma pamatdarbību kopumā.

PA līdz 1.jūnijam ir jāpiedāvā risinājums, kā rīkoties ar "KVV Liepājas metalurgam" izsniegto valsts kredītu, lai valsts naudu atgūtu pārskatāmā nākotnē.

Jau vēstīts, ka Ukrainas investori "KVV Group" ir pieņēmuši lēmumu par AS "KVV Liepājas metalurga" rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu "KVV Group" vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai - "pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei".

Iekonservējot rūpnīcu, "KVV Liepājas metalurgs" plāno atlaist ap 300 darbinieku, bet aptuveni 100 darbiniekus paturēs tā sauktajā dežūrrežīmā.

Pievieno komentāru

Liepājā