Kurzemes skolēni aktīvi vāc makulatūru

Aizvadītā mācību gada laikā SIA "Zaļā josta" rīkotajos makulatūras un bateriju vākšanas konkursos "Tīrai Latvijai!" skolēni no visas Latvijas savākuši un pārstrādei nogādājuši 1055,037 tonnas makulatūras un 19,655 tonnas izlietotu bateriju, pasargājot vidi no potenciāla piesārņojuma un sekmējot otrreizēju izejvielu atgūšanu.

Konkursos īpašu aktivitāti Kurzemē izrādīja Saldus sākumskola, Sikšņu pamatskola, Ezeres vidusskola, Liepājas internātpamatskola, kā arī Saldus un Ventspils pilsētas izglītības iestādes, informē konkursa rīkotāji.

Kurzemē aktīvākā un zaļākā skola makulatūras vākšanas konkursā "Tīrai Latvijai" ir Saldus sākumskola (skolotāja Gunta Dravniece) ar savāktajiem 25271 kg makulatūras, starp visiem konkursa dalībniekiem ieņemot 2.vietu.

Visvairāk makulatūras uz vienu audzēkni ir savākusi Rucavas novada Sikšņu pamatskola (skolotāja Agrita Brizga), savācot 185.171 kg makulatūras un starp visiem konkursa dalībniekiem šajā kategorijā iegūstot 3.vietu.

Aktīvākais skolēns Kurzemes novadā ir Saldus sākumskolas 4. klases skolnieks Artis Tarvids, kopā savācot 4 099 kg makulatūras. Artis starp visiem aktīvākajiem makulatūras vācējiem ierindojas 6. vietā.

Kurzemē zaļākais ir Saldus novads, kopā savācot 68,751 tonnas makulatūru, aiz sevis atstājot Ventspili, kura kopā savāca 49,132 tonnas makulatūru, taču pirmajā vietā ierindojās Rīga ar savāktajām 118,405 tonnām makulatūras.

Bateriju vākšanas konkursā visaktīvākā izglītības iestāde no Kurzemes ir Ezeres vidusskolas pirmskolas izglītības grupa (skolotāja Vaira Ansone), kopā savācot 1116 kg bateriju un starp visām izglītības iestādēm ieņemot godpilno 1.vietu. Šī pati grupa ir bijusi visaktīvākā kategorijā "Visvairāk savākto bateriju uz vienu audzēkni" savācot 19.579 kg bateriju. Tomēr no Ezeres vidusskolas pirmskolas izglītības grupas visvairāk bateriju ir savākusi piecgadīgā Kristīne Jansone, ieņemot pirmo vietu kategorijā "Aktīvākie dalībnieki bateriju vākšanas konkursā". Kristīne ir savākusi 905.46 kg bateriju.

Ne mazāk aktīva ir bijusi arī Liepāja. Trešo vietu starp visiem konkursa dalībniekiem ieņem Liepājas internātpamatskola (skolotāja Baiba Rosvalde) ar savāktajiem 702 kg bateriju. No Liepājas internātpamatskolas 2.vietu kategorijā "Aktīvākie dalībnieki bateriju vākšanas konkursā" ar savāktajiem 604.00 kg bateriju ieņem Mārtiņš Rozentāls.

Makulatūras vākšanas konkursā piedalījās 337 izglītības iestādes no visas Latvijas. Konkursa norises laikā pavisam tika savāktas 1055,037 tonnas makulatūras. Uzvarējušās skolas tiks pie vērtīgām balvām no SIA "Zaļā josta" – dāvanu kartēm sporta inventāra iegādei, kā arī vērtīgajām vides izziņas ekskursijām, ko uzvarētājiem sarūpējusi AS "Latvijas valsts meži". Konkursa organizatori ar pārsteiguma balvām apbalvos arī tos skolēnus, kuri būs visvairāk savākuši makulatūru. Katra skola, kas piedalījās konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg biroja vai zīmēšanas papīra no SIA "Papīrfabrika "Līgatne"".

Bateriju vākšanas konkursā, kas norisinājās ar AS "BAO" un Valsts izglītības satura centra atbalstu, piedalījās 202 izglītības iestādes no visas Latvijas. Konkursa norises laikā  visiem čakli strādājot, pavisam tika savāktas 19.655 tonnas bateriju. Uzvarējušās izglītības iestādes saņems naudas balvas 100, 200 un 300 Ls apmērā. Konkursa organizatori ar pārsteiguma balvām apbalvos arī centīgākos skolēnus - aktīvākos bateriju vācējus.

Pievieno komentāru

Liepājā