Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurzemes pašvaldībās izmēģinās divus sociālos pakalpojumus

Kurzemes un Ziemeļlietuvas pašvaldībās šoruden tiks izmēģināti divi jauni sociālie pakalpojumi - īslaicīga uzturēšanās ārpus ierastās dzīvesvietas personām ar garīga rakstura traucējumiem un pavadoņa-asistenta pakalpojumi personām ar funkcionāliem traucējumiem, informē Kurzemes plānošanas reģiona pārstāve Ilze Ārniece.

Pavadoņa-asistenta pakalpojumi būs pieejami kā papildu palīdzība personām ar funkcionāliem traucējumiem ikdienas situācijās, kas saistītas ar personīgo higiēnu, atpūtu un izklaidi, izglītības iegūšanu, darba gaitām un veselības jautājumiem. Izmēģinājuma periodā pakalpojums būs pieejams bez maksas, jo pavadoņu-asistentu atalgojuma izdevumus segs no projekta līdzekļiem.

Pavadoņa-asistenta pakalpojumus piedāvās Liepājā un Ventspilī, kā arī Kuldīgas, Nīcas un Saldus novadā. Lietuvā pakalpojums būs pieejams Klaipēdā. Ar pakalpojuma saņemšanas kārtību varēs iepazīties, vēršoties katras pašvaldības Sociālajā dienestā.

Īslaicīga uzturēšanās (līdz 30 dienām gadā) ārpus ierastās dzīvesvietas personām ar garīga rakstura traucējumiem būs otrs jaunais sociālais pakalpojums. Tas iedzīvotājiem tiks piedāvāts Skrundas un Dundagas novada pašvaldībā Latvijā un Jonišķu pašvaldībā Lietuvā.

Šī būs iespēja nodrošināt personām ar garīga rakstura traucējumiem drošu un ērtu uzturēšanos ārpus savas ierastās dzīvesvietas, tostarp arī ar nakšņošanu. Tas būtiski atvieglos personas ar garīga rakstura traucējumiem uzraudzību un aprūpi brīžos, kad tuvinieki vai likumiskie pārstāvji nespēj to nodrošināt, jo atrodas īslaicīgā prombūtnē (komandējumā, atvaļinājumā, veselības aprūpes iestādē u.tml.). Personām pašām būs jāsedz vienīgi klientu ēdināšanas izmaksas, jo personāla atalgojuma un telpu izmaksas tiks segtas no projekta līdzekļiem.

Pilotprojekts tiks īstenots Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2007.-2013.gadam kā projekta "Mana sociālā atbildība" sastāvdaļa. Projektu Kurzemes plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada aprīlim.

Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609 eiro (799 512 lati). 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Pievieno komentāru

Liepājā