Kurzemes mežos šonakt vētrā nav atkārtojies 2005.gads

Pagājušās nakts vētrā Kurzemes mežos izgāzti atsevišķi koki, bet kopumā postījumu ziņā to nevarot salīdzināt ar iepriekšējo postošo vētru 2005.gadā, kad koki mežos bija izgāzti vienlaidus.

"Postījumi ir, bet daudz mazāki nekā 2005.gadā, kad bija vienlaidus gāzumi. Toreiz vētra nogāza 70 miljonus kubikmetru koksnes, bet patlaban, saskaņā ar mežziņu šā rīta ziņojumiem, Ventspils, Talsu, Kuldīgas, Liepājas puses mežos ir viens līdz trīs nogāzti koki uz hektāru," sacīja Valsts meža dienesta preses sekretāre Selva Šulce.

Dienas laikā meži tiks rūpīgāk apsekoti. Dienestam ir viens mežzinis uz 10 000 hektāru.

Arī Meža īpašnieku biedrības vadītājs Arnis Muižnieks sacīja, ka situācija patlaban vēl tiek izvērtēta, jo daudzi meža īpašnieki stipro vēja brāzmu dēļ pagaidām savus īpašumus vēl nav apsekojuši.

"Katrā ziņā 2005.gads neatkārtojas. Ir veicies, ka zeme vēl nav sasalusi, līdz ar to atsevišķi koki ir gāzti, nevis lauzti. Tas nozīmē, ka materiāls ir vērtīgāks - kokus varēs sagarināt un tad pārdod vai kā citādi izmantot. Kad koki tiek lauzti, materiāls ir daudz nevērtīgāks," sacīja Muižnieks.

Kā ziņots, aizvadītajā naktī Latvijai no Kurzemes uz Vidzemi pāri traucās vētra, kas nu pamazām sākusi zaudēt savu spēku. Spēcīgā vēja dēļ elektroapgāde šorīt bija traucēta vairāk nekā 100 000 mājsaimniecību visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Liepājā