Kurzemes Biznesa inkubatorā uzņemti astoņi jauni uzņēmumi

Laika periodā no š.g. aprīļa līdz maijam Kurzemes Biznesa inkubatorā (KBI) uzņemti astoņi jaunie uzņēmumi – seši no tiem Liepājā, bet divi Saldū.

KBI Liepājas filiālē darbu uzsākuši seši uzņēmumi – “Blue Shock Race”, “Novus Novuss”, “PAUKS”, “GIZA Plus”, “Mariella” un “STEM solutions”.

Inkubētais SIA “Blue Shock Race” ir jau popularitāti ieguvušo  elektrovelosipēdu “Blue Shock Bike” radītāju jaunais gara darbs. Uzņēmums ražo elektrokartingus, kuri jaudas un dinamikas ziņā ievērojami pārspēj ierastos, ar iekšdedzes dzinēju aprīkotos nomas kartingus. Uzņēmuma mērķis ir kļūt par vadošo elektrokartingu ražotāju pasaulē.

Savukārt, SIA „Novus Novuss” ražo novusa galdus, kurus iespējams izmantot ne tikai novusa spēlēšanai, bet arī transformēt kā kafijas vai pusdienu galdiņu. Uzņēmuma produkcijai eksotiku piešķir fakts, ka uzņēmuma dibinātājs ir Liepājā dzīvojošais brits Džefrijs Česters, kura mērķis ir vairot izrādās tieši Latvijā radītās galda spēles popularitāti visā pasaulē.

Cits inkubatorā esošs uzņēmums SIA „PAUKS” ražos pašvirzāmus un ar pedāļiem kontrolējamus koka automobiļus bērniem. Produkti tiks ražoti no Latvijas izcelsmes koka saplākšņa, kas atbilst videi draudzīga, ekoloģiska un ilgtspējīga izejmateriāla prasībām.

Eiropas tirgu ar jaunu tehnoloģiju foto tapešu un foto gleznu drukā plāno iekarot SIA „GIZA Plus”. Uzņēmums izmantos ekoloģisku, videi un cilvēkam draudzīgu drukas tehnoloģiju, kuras darbības princips balstās uz ūdens krāsu izmantošanu. Ieviešot jauno drukas tehnoloģiju, uzņēmums spēs saviem klientiem piedāvāt  pakalpojumu par cenām, kas ir zemākas kā konkurentiem, kuri drukā ar tradicionālajām, uz ķīmijas bāzes veidotajām krāsām.

Darbību Kurzemes Biznesa inkubatora Liepājas filiālē uzsācis arī Nīcas novada uzņēmums SIA „Mariella”, kas nodarbojas ar griezto sveču ražošanu. Visa uzņēmuma ražotā produkcija ir īsts roku darbs, ko iespējams izgatavot pēc katra klienta individuāla pasūtījuma. Uzņēmuma darbība balstās uz daudzu gadu laikā uzkrāto pieredzi griezto sveču izgatavošanā, kas klientam nodrošina visaugstāko produkcijas kvalitāti.
SIA “STEM solutions” plāno darboties robotikas un tehniskās jaunrades jomā, piedāvājot bērniem un jauniešiem inovatīvās interešu izglītības iespējas, kā arī robotiku, tehnisko jaunradi un mehatroniku kā izklaides pasākumu uzņēmumiem nolūkā saliedēt uzņēmuma komandu.

Tikmēr Saldus filiālē darbu uzsākuši divi jauni uzņēmumi –“Palešu mēbeles” un “Bee Bite”.

SIA „Palešu mēbeles” saviem klientiem piedāvā iekštelpām un āra lietošanai piemērotas mēbeles palešu formā. Uzņēmuma produkcija ir īsts roku darbs. Ražošanā netiek izmantotas rūpniecības paletes, bet gan kvalitatīvi apstrādāts egles un priedes koks.

Savukārt, SIA „Bee Bite” ražo dabīgu bišu produktu – bišu maizi. Bišu maize ir uztura bagātinātājs, kurš sastāv no organismam nepieciešamajām uzturvielām un ir aktuāls visu vecumu cilvēkiem.

Kopumā Inkubatorā esošie uzņēmumi līdz maija beigām saņēmuši atbalstu EUR 51963,85 apmērā. Atbalsts sniegts tādiem pakalpojumiem kā dažāda veida  konsultācijām, juridiskajiem un grāmatvedības pakalpojumiem, jaunu produktu testēšanai, rasējumu izveidei, potenciālo noieta tirgus izpētei, dalībai izstādēs Latvijā, pieteikumu sagatavošanai papildus finansējuma iegūšanai iekārtām utt.

KBI aicina arī citus topošos un esošos uzņēmumus, kuri vēlas uzsākt uzņēmējdarbību vai attīstīt esošu biznesu, pieteikties finansējumam dažāda veida pakalpojumiem. Finansējums būs pieejams līdz š.g. 31. oktobrim, tāpēc uzņēmēji tiek aicināti savlaicīgi pieteikties inkubatora atbalstam.

Biznesa inkubatorā var tikt uzņemti komersanti, kuri uzņemšanas brīdī nav sasnieguši 2 gadu vecumu kopš reģistrēšanās komercreģistrā.

Biznesa inkubatora filiāles atrodas Liepājā, Kuldīgā un Saldū. Uz Biznesa inkubatora atbalstu var pretendēt Liepājas un Pāvilostas, Aizputes, Grobiņas, Durbes, Priekules, Vaiņodes, Rucavas, Nīcas, Alsungas, Kuldīgas, Skrundas, Saldus un Brocēnu novadu uzņēmēji.

Vairāk informācijas www.kbi.lv vai rakstot uz e-pastu: info@kbi.lv.

Informāciju sagatavoja:
Intars Zēns
Projektu koordinators

Pievieno komentāru

Liepājā