Kurzemē par NVO draudzīgāko pašvaldību šogad atzīts Kuldīgas novads

13. decembrī  Talsu novada muzejā kopā pulcējās  aktīvākās  Kurzemes nevalstiskās organizācijas un Kurzemes novadu pašvaldību pārstāvji no deviņiem novadiem, lai atzīmētu Kurzemes NVO atbalsta centra 15. gadu jubileju.

Dzimšanas dienas atklāšana sākās ar konferenci „Kurzemes pašvaldību un NVO sadarbība”, kurā  klātesošie iepazinās ar Kurzemes NVO veikto pētījumu, kā rezultātā tika noteikta 2013. gada NVO draudzīgākā Kurzemes pašvaldība.  

Balstoties uz vairāku aptauju un pētījumu : „Kurzemes pilsoniskās sabiedrības raksturojums 2013”; "Kurzemes pašvaldību prakse NVO attīstībai” ,  Kurzemes pašvaldībās esošie atbalsta mehānismi un pieredzes savu NVO atbalstam, „NVO draudzīgākā Kurzemes pašvaldība 2013” rezultātiem,  konferences dalībnieki izstrādāja priekšlikumus par vienotu labās prakses principu ieviešanu Kurzemē NVO atbalstam pašvaldību līmenī.

Iesāktais darbs tiks turpināts, lai izveidotu Kurzemes pašvaldību un NVO sadarbības memorandu un nākamajā gadā aicinātu Kurzemes pašvaldības un organizācijas tam pievienoties.

Top priekšlikumi NVO un pašvaldību sadarbībai

Pēc apkopotajiem datiem, visvairāk punktu, kā  NVO draudzīgākā pašvaldība -  ieguva  Rojas, Kuldīgas, Grobiņas pašvaldības.
 
Pēc pašu pašvaldību sniegtajām ziņām, ņemot vērā 10 kritērijus, TOP 5  veiksmīgākā pašvaldības prakse NVO atbalstam un attīstībai ir : Skrundas novadā, Kuldīgas novadā, Liepājas pilsētā, Saldus novadā  un  Nīcas novadā.
  
Tika aptaujātas  arī nevalstiskās organizācijas  – aicinot ielikt atzīmi savai pašvaldībai. Rezultātā –  Rojas, Grobiņas un  Kuldīgas novadi ieguva augstāko vērtējumu.
  
Summējot pašvaldības aptaujā iegūtos datus un pašu NVO  vērtējumu par savu pašvaldību -  „NVO draudzīgākā Kurzemes pašvaldība  2013” ir  Kuldīgas novada pašvaldība.

„NVO draudzīgākā Kurzemes pašvaldība  2013” -  Kuldīgas novada pašvaldība

Pasākums turpinājās ar ekskursiju uz vienu  no  Kurzemes NVO  draudzīgākajām pašvaldībām – Rojas novadu, pa ceļam  iegriežoties  Dundagas novada „Mežlīdumos”, kur Ansis Roderts  iepazīstināja ar veselīga dzīves veida principiem. Tālāk,  piestājot Kolkasragā, veicot dažus maģiskus rituālus, lai noskaidrotu, kā NVO veiksies nākamajā gadā.  Rojā ielūkojāmies Rojas rokdarbnieču lādē un  ciemojāmies Rojas bērnu , pensionāru un invalīdu biedrības draudzīgajā Stropa mājā.

Jau pievakarē atgriezāmies mājīgajā Talsu novada muzejā, kur neliels atskats uz 15 gados padarīto un   prieks par  sešos mēnešos  paveikto  projekta „Kurzemes NVO atbalsts 2013-2015 " darbības laikā.

Kurzemes NVO atbalsta centrs, pateicībā par sadarbību, saviem biedriem un viesiem dāvināja nākamā gada kalendāru un piparkūku sirdi, aicinot arī 2014. gadā būt kopā!
Un tad - apsveikumi, svētku torte un 15 gaismas lukturīši melnajās nakts debesīs.

Pasākums tika organizēta programmas „NVO fonds” projekta „Kurzemes NVO atbalsts 2013-2015” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu „NVO fonds” finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Projektu līdzfinansē Talsu novada pašvaldība.


Inguna Pekmane, Kurzemes NVO atbalsta centrs 

Pievieno komentāru

Liepājā