"Kursas Putnos" notiks dziesminieces Helēnas Kozlovas koncerts

Piektdien, 23. oktobrī, pulksten 20 Liepājas radošajā kafejnīcā “Kursas Putni”, Fr.Brīvzemnieka ielā 28, uz koncertu ielūdz dziesminiece Helēna Kozlova. Ieeja bez maksas.

Helēna Kozlova ir lieliska ģitāriste, smalkas, dvēseliskas mūzikas autore un neparasti zemas, samtaini tembrētas balss īpašniece. Dziesminiece klausītāju savaldzina un ievilina savā īpašā dimensijā. Viņa ir it kā tepat starp mums un reizē tik ārpus it visa esoša – garīgs pieskāriens ikdienā. Tā vien šķiet, ka dziedot viņa spēj apturēt laiku. Viņas radītās dziesmas latviešu un “putnu” valodās vedina domāt par citu, mums līdzās esošu, skaistu pasauli. Tā ir garīgi meditatīva mūzika ar emocionāli dziļiem tekstiem, kuros vienlaikus jūtams netverams vieglums un tikai nojaušams reiz izsāpēts smagnējums. Pirmā brīža šķietamais vieglums rodas specifiskā balss tembra un melodijas mijiedarbībā. Helēnas unikālā balss dziesmas laikā var kļūt sievišķīgi smalka, trausla un pēc brīža iegūt vīrišķīgu spēku, informē kafejnīcas pārstāvji.

Dziesminieces muzikālā izglītība aizsākusies Ogres Mūzikas skolā, apgūstot klavierspēli, taču turpmāk viņa pārsvarā spēlē ģitāru, dažreiz arī blokflautu. Klavieres, kas diemžēl ne vienmēr ir pieejamas koncertu vietās, dziesminiecei joprojām ir ļoti mīļas – sarakstīts ne viens vien skaņdarbs klavierēm. Pirmoreiz plašākai publikai Helēna kļuva zināma 1994. gadā pēc otrās vietas iegūšanas konkursā „Meklējam solisti”. Jau uzreiz pēc šī zīmīgā konkursa dziedātājai tika izteikti vairāki piedāvājumi sadarbībai, no kuriem Helēna izvēlējās vokālistes darbu latviešu gotiskā roka grupā „Skumju akmeņi”, kurā muzicēja līdz 1997. gadam un vēlāk periodiski atjaunojot sadarbību, kopā ierakstīti četri mūzikas albumi. Vēlāk viņa aizvien biežāk sāka uzstāties viena kā dziesminiece, tomēr harizmātiskas personības ap sevi pulcē citus talantus, tā arī Helēnai izveidojies īpašs draugu loks – grupa „Levīti”. 2014. gadā “Levīti” izdeva pirmo mūzikas albumu “Tavi vārdi”, un tas tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai nominācijā “Labākais alternatīvās mūzikas albums”.

Pievieno komentāru

Liepājā