“Kursas Laika” reportiere saņem izcilības balvu

“Kursas Laika” un portāla "ReKurzeme" reportiere Ilze Vainovska ieguvusi otro vietu Pasaules Veselības organizācijas izsludinātajā konkursā, kurā vērtēja publikācijas par cīņu ar tuberkulozi.

“Arī mūsu žurnālisti gūst panākumus un atzinību, rakstot par tuberkulozi. Domāju, ka mēs visi varam ar to lepoties! Tieši Ilze ir tā, kura visvairāk raksta par tuberkulozi un ar to saistītām problēmām,” tā Ilzes panākumus vērtē Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra.

Pasaules Veselības organizācijas apakšsadaļas “Stop TB Partnership” rīkotā konkursa rezultātus paziņoja 16. oktobrī Parīzē. Francijas galvaspilsētā no 16. līdz 20. oktobrim notiek pasaules konference, kas veltīta plaušu veselībai. 1. vietu konkursā ieguva Malāvijas žurnālists, bet trešo – Ēģiptes.

“E-pastā ziņa par to, ka esmu saņēmusi balvu, pienāca ap pusnakti,” piektdienas rītā kolēģiem priecīgi paziņoja Ilze. Publikācijā Ilze pastāsta par kādu Kalvenes iedzīvotāju, kurš pieveicis tuberkulozi. “Mani iedvesmoja stāsta varonis un viņa nostāja – ja reiz tā ir slimība, tad tā ir jāārstē. Viņš nepakļāvās viduslaiku aizspriedumam – tuberkulozi nevar izārstēt,” pastāsta Ilze.

“Stop TB Partnership” ir apvienojušās 700 pasaules organizācijas, lai cīnītos pret tuberkulozi.

Pievieno komentāru

Liepājā