Kungu kvartālā notiks Zivju svētki ar jestru dejošanu

15. augustā plkst. 10.00-15.00 Kungu ielas radošajā kvartālā (Liepājā, Kungu ielā 24) tiks svinēti Zivju svētki. Būs ierastais Zaļais tirdziņš, zivju cepšana un zupas vārīšana, radošās darbnīcas bērniem, kā arī latviešu danču meistarklase, kopā ar Rīgas danču kluba dejotājiem un muzikantiem, informē rīkotāji.

Zaļajā tirdziņā, kas svētku apmeklētājiem būs pieejams visas dienas garumā, varēs iegādāties visdažādākos zivju produktus, mājas vīnus, ko baudīt kopā ar zivīm un citiem ēdieniem, maizi, sierus, medu, kā arī garšvielas, kas ikviena ēdiena garšu padarīs izteiksmīgāku un baudāmāku.

Plkst.11.00 saimniecības “Līga G” vadītājs Aivars Ceļdoma no Pāvilostas novada, kurš ir zvejnieks ar lielu pieredzi, stāstīs par zvejniecību jūrā un kurinās lielo pannu, uz kuras cepsies iepriekšējā dienā nozvejotās zivis. Bet no plkst. 12.00 Kungu ielas kvartālā, saimnieces Dzintras Betleres vadībā, uz pavarda vārīsies īstā kurzemnieku gaumē gatavota bagātīga zivju zupa. Ikviens varēs gan nobaudīt šo gastronomiskajā meistarklasē tapušo zupu, gan arī iegūt Kungu kvartāla zivju zupas recepti, lai pēc tam pagatavotu šādu zupu pats un ar to cienātu savus tuviniekus.

No plkst. 11.00 līdz 14.00 darbosies radošās darbnīcas, kurās bērni varēs veidot krāšņus darbiņus par jūras un zivju tematiku. Viena no aktivitātēm ir paredzēta oļu apgleznošana, kas bērniem dos iespēju izpaust savu kreativitāti un izkustināt mazos pirkstiņus.

Zivju svētki būs ne tikai svētki, lai pieēstos, bet arī, lai kārtīgi izdejotos, tādēļ plkst. 12.30 un 13.30 būs jautra latviešu danču meistarklase kopā ar Rīgas danču kluba dejotājiem un muzikantiem. Meistarklasi vadīs Valdis Putniņš kopā ar trīs muzikantiem un trīs deju pāriem, kuri demonstrēs deju soļus. Klubā, galvenokārt, dejo neapdarinātas, etnogrāfiskās jeb tradicionālās latviešu, un citu tautu dejas, kas nākušas no 19. gs. vidus – 20. gs. sākumam. Dančus spēlē labākie tautas deju muzikanti no folkloras kopām un tautas mūzikas kapelām, izmantojot tradicionālos tautas instrumentus.

Ikviens liepājnieks un pilsētas viesis ir aicināts pavadīt brīnišķīgu laiku Kungu ielas radošā kvartāla Zivju svētkos.

Pasākums tapis, pateicoties Liepājas pilsētas domes, Liepājas Kultūras pārvaldes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.  

 


Pievieno komentāru

Liepājā