Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kungu kvartāla Ābolu balle pārsteigs ar garšīgām un muzikālām aktivitātēm

Kungu ielas radošajā kvartālā 12. septembrī no plkst. 10.00 godā tiks celti Latvijai raksturīgākie augļi un svinēta Ābolu balle. Šī ir sezonas noslēdzošā garšas balle, tādēļ, lai sarīkotu jestrāku svinēšanu, šajā reizē paralēli Zaļam tirdziņam un bērnu radošajai darbnīcai, uzstāsies divas muzikālās apvienības – “Dandari” un “Trans-Cen-Den-Tāle”, tiks gatavota ābolu sula un divi gardi ēdieni – ābolu ievārījums un ābolu klimpu zupa.

Plkst. 10.00-15.00 darbosies Zaļais tirdziņš, piedāvājot iegādāties ābolus un produktus no āboliem (konservi, marinēti āboli, uz vietas gatavoti virtuļi, mājas vīns ar āboliem u. c. produkti), kā arī garšaugus, dārzeņus u. c. lauku veltes, amatnieku darinājumus. Apmeklētājiem būs iespēja nobaudīt virtuļus ar ābolu pildījumu, kas gatavoti ar inovatīvu tehnoloģiju, un piedalīties konkursā, izdomājot oriģinālu nosaukumu šiem virtuļiem.

Plkst. 11.00 “Durbes veltes” sāks darbināt mobilo sulas spiedi, kurā var ievietot 40 kg ābolu. Šī sula būs pieejama degustācijai, bet tie, kas vēlas izspiest sulu no saviem paša āboliem, ir aicināti ņemt līdzi gan ābolus, gan traukus izspiestajai sulai. “Durbes veltes” vadītāja Evija Kopštāle arī pastāstīs, kā sulu jāapstrādā, lai to varētu uzglabāt savos pagrabos ziemai.

Plkst. 11.00-14.00 darbosies radošā darbnīca, kurā bērni veiks krāsošanas un aplikācijas darbus par ābolu tēmu. Savukārt, Ezerkrasta sākumskolas skolēni, Ekoskolas programmas ietvaros, būs radījuši rudens velšu izstādi, kurā dominēs ābolu motīvi. Šī izstāde Kungu kvartālā būs apskatāma visas dienas garumā.

Plkst. 11.30 uzstāsies Jauniešu mājas sitamo instrumentu grupa “Trans-Cen-Den-Tāle”. Jauniešu māja ir Kungu ielas radošā kvartāla pastāvīgie iemītnieki un viņi vislabāk zina, kā šajā vietā radīt labu atmosfēru, tādēļ gaidāms, ka “Trans-Cen-Den-Tāle” šo patīkamo atmosfēru liks baudīt arī Ābolu balles apmeklētājiem.

Plkst. 12.00 kvartāls sāks garšīgi smaržot, jo Kungu kvartāla saimniece pēc oriģinālas receptes vārīs ābolu ievārījumu. To varēs nobaudīt vienu pašu vai āri kopā ar kafejnīcas “Trīs sivēni” piedāvātajām pankūkām. Tie, kas vēlēsies arī no savas ābolu ražas pagatavot šādu ievārījumu, varēs iegūt recepti. Savukārt, pēc plkst. 13.00 nobaudīšanai būs pieejams arī otrs ēdiens – ābolu klimpu zupa.

Plkst. 12.30 un 13.30 visi varēs mesties deju solī, jo LU deju folkloras kopa “Dandari” (Rīga) rīkos latviešu danču meistarklasi, kurā piedalīsies četri muzikanti un divi deju pāri. „Dandari” muzikanti cenšas atdarināt veco tautas muzikantu spēles manieri, pārzina tautas deju repertuāru un arī paši labprāt dejo. Deju pavadījumam tiek izmantoti 19. gs. beigām raksturīgie mūzikas instrumenti – vijoles, cītaras, mandolīna un kontrabass. Netiek aizmirstas arī senās kokles, dūdas un stabules.

Ābolu balle būs aktivitātēm piepildīts un emocijām bagāts pasākums, tādēļ liepājnieki un pilsētas viesi, kopā ar draugiem un ģimenēm, ir aicināti vēl pēdējās siltās atvasaras dienas pavadīt svaigā gaisā un rosīgā atmosfērā – Kungu ielas radošajā kvartālā, Liepājā, Kungu ielā 24.

Pasākums tapis, pateicoties Liepājas pilsētas domes, Liepājas Kultūras pārvaldes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Liepājas Latviešu biedrības nama
Kultūras darba menedžere
Laura Giptere

Pievieno komentāru

Liepājā