Krustabu tradīcijas no senatnes līdz mūsdienām 2

Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts sāk organizēt tematisku pētījuma projektu par vienu no galvenajiem cilvēku godiem – krustabām, vērojot tradīciju noturības pakāpi un izmaiņas mūsdienu svinību norisēs.

Projekta „Latviešu godi Lejaskurzemē – krustabu tradīcijas no senatnes līdz mūsdienām” ietvaros tiks organizētas 6 tematiskas meistarklases par krustabām, nodrošinot iespēju interesentiem iepazīties ar vārdu došanas tradīcijām senatnē un mūsdienās, krustabu tērpiem, krustabu tradīcijām, krustabu mielastu, krustabu dziesmām un dančiem, kā arī krustabu godu atspoguļojumu latviešu literatūrā.

Šajā projektā, ko atbalsta Kurzemes Kultūras programma, tiks noskaidrota Lejaskurzemes krustabu ieražu un tradīciju dinamika, apkopojot informāciju par krustabām senatnē un dokumentējot seno tradīciju noturības pakāpi mūsdienās (senās tradīcijas modernā stilā).

Pirmā meistarklase „Vārdu došanas tradīcijas senatnē un mūsdienās” notiek 27. septembrī plkst.13.00 LiepU Kurzemes Humanitārajā institūtā (Kūrmājas prospekts 13). Meistarklasi vadīs Dr. habil. Benita Laumane – LiepU KHI vadošā pētniece, savukārt krustabu dziesmas skandinās Nīcas etnogrāfiskā ansambļa dalībnieces.

Ieeja – bez maksas.

Daiga Straupeniece, LiepU KHI projektu administratore

Pievieno komentāru

Komentāri 2

bab

prasi ne man jo es nezinu

pirms 8 gadiem, 2013.09.25 19:38

Liepājā