Krievijas uzņēmums "Afina Pallada" patlaban neinvestēs "Liepājas metalurgā"

Krievijas uzņēmums "Afina Pallada" pieņēmis lēmumu patlaban nesteigties ar investīcijām finanšu grūtībās nonākušajā AS "Liepājas metalurgs", līdz kamēr kreditori vai akcionāri nepiedāvās skaidru un drošu investīciju vidi ar garantijām līdz tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plāna beigām, informē "Afina Pallada" prezidenta padomnieks Sergejs Pisarčuks.

"Afina Pallada" ir vairākkārt paudusi gan rakstiskā veidā, gan individuālās tikšanās reizēs visiem lielākajiem kreditoriem un "Liepājas metalurga" lielākajiem akcionāriem savu nostāju un vēlmi par iespējamo līdzdalību rūpnīcas darbības atjaunošanā un nepieciešamo finanšu līdzekļu investēšanu "Liepājas metalurga" atdzīvināšanas plānā.

Pisarčuks norāda, ka "Afina Pallada" bijusi ļoti labi informēta par visiem notikumiem ap "Liepājas metalurgu", kuri veidoja zināmu gaisotni par to, cik droši vai nedroši ir ienākt jebkuram investoram, pat tādam, kāds ir "Afina Pallada", kura līdzdalība rūpnīcas darbības atjaunošanā būtu sinerģijā ne tikai ar finanšu injekciju, bet arī ar stratēģisku "Liepājas metalurga" attīstību.

"Mēs kā investors izteicām rakstiski savu gatavību investēt "Liepājas metalurga" kapitālā 37 miljonus latu, kā to pieprasīja TAP plāns, un faktiski gatavojāmies izpildīt šī plāna būtiskāko sadaļu - investēt naudu rūpnīcas darbības atjaunošanā. Taču skaidrības par apstākļu radīšanu investora ienākšanai nav vēl šodien, jo dažādi paziņojumi presē, kurus sniedz "Liepājas metalurga" vadība un kontrolējošie akcionāri, ir ļoti pretrunīgi tām vēlmēm, kuras sagaida visas ieinteresētās puses, lai rūpnīca atsāktu darbu, - kreditori, rūpnīcas un ostas darbinieki, minoritārie publisko akciju turētāji un droši vien visi Liepājas iedzīvotāji, kuru dzīve tieši vai netieši ir atkarīga no pilsētas dzīvi veidojoša uzņēmuma," norāda Pisarčuks.

Viņš atzīst, ka investēt naudu Eiropas Savienības teritorijā "Afina Pallada" būtu liels gods un uzņēmuma biznesa loģiska attīstība ārpus Krievijas biznesa teritorijas, taču drošības sajūta par "Liepājas metalurga" atbilstību civilizētas biznesa pasaules principiem ir ļoti nepārliecinoša, jo "Afina Pallada" pretī investīcijām uzņēmumā nākotnē nesaņems garantētu un prognozējamu vidi peļņas gūšanai, kas ir biznesa pamatuzdevums.

"Uzskatām, ka "Liepājas metalurgs", kurš apvīts ar ļoti daudzām neskaidrībām un skaļiem paziņojumiem, ir nonācis neapskaužamā situācijā un jebkura investora ienākšana "degošā mājā" būtu saistīta ar neprognozējamiem zaudējumiem. "Naudai patīk klusums", lai cik zināms un vecs nebūtu šis teiciens, tomēr viediem vārdiem ir gadsimtiem uzkrāta pieredze, kuru ignorēt nebūtu pareizi," norāda Pisarčuks.

Jau ziņots, ka "Afina Pallada" augustā izteica piedāvājumu iegādāties "Liepājas metalurgu" (LM) un tajā sākotnēji ieguldīt 30-50 miljonus ASV dolāru (16,6-27,5 miljonus latu).

Pievieno komentāru

Liepājā