Kravcovs, sekojot Osipova piemēram, pie savas mājas plāno piestiprināt ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās

Bijušais Saeimas deputāts Valērijs Kravcovs (SC) nolēmis sekot biedrības biedrības "Dzimtā valoda" pārstāvja Jegvēņija Osipova piemēram un pasūtījis plāksnīti ar ielas nosaukumu latviešu un krievu valodā, ko plāno piestiprināt pie savas privātmājas Liepājā.

"Liepājā ir daudz gados vecāku krievvalodīgo, kuri vāji pārvalda latviešu valodu. Tāpat pilsētā ierodas daudz krievvalodīgo tūristu," savu lēmumu skaidroja Kravcovs. Eiropas Padomes Vispārējā konvencija par nacionālo minoritāšu aizsardzību paredz tiesības pieprasīt izvietot sabiedrības informācijai toponīmiskus uzrakstus arī minoritātes valodā teritorijās, kuras lielā skaitā apdzīvo nacionālās minoritātes, LETAI norādīja Kravcovs.

Pat ja saskaņā ar Latvijas likumdošanu ielas nosaukuma plāksnītes divās valodās izvietošana uzskatāma par pārkāpumu, Eiropas Padomes konvencijai ir lielāks spēks, piebilda Kravcovs. Šajā gadījumā tiek ievērota prasība, ka ielas nosaukums uz plāksnītes tās augšadaļā rakstīts valsts valodā, bet apakšā mazāka izmēra burtiem - krievu valodā, informēja bijušais Saeimas deputāts.

Kravcova rīcībā ir informācija, ka šādas ielu nosaukumu plāksnītes iedzīvotāji Liepājā plāno izvietot ne vien pie saviem privātīpašumiem, bet arī pie daudzdzīvokļu ēkām. Kravcovs pašlaik gan vēl neesot plāksnīti pie savas mājas piestiprinājis, jo pats pašlaik atrodoties Lielbritānijā, kur meita viņam palīdzot apgūt latviešu valodu. "Pēc mēneša atgriezīšos Latvijā, un domāju, ka ar savu valodas prasmi visus pārsteigšu," diezgan raitā un pareizā latviešu valodā norādīja Kravcovs.

Pievieno komentāru

Liepājā