Kravas kuģis "Scot Isles" rīt atstās Liepājas ostu

Ar britu karogu peldošais kravas kuģis "Scot Isles", kas izkustējušās kravas dēļ šīs nedēļas sākumā tika nogādāts Liepājas ostā, rīt, 28.decembrī, plāno turpināt ceļu pēc sava plāna uz Ročesteru, informē Transporta nelaimes gadījumu un incidentu birojā (TNGIB).

Kā skaidroja birojā, kuģis ceļā no Rīgas ostas uz britu ostu Ročesteru ar kokmateriālu kravu, atrodoties starp Liepāju un zviedru Gotlandes salu, lielas viļņošanās un kuģa korpusa apledojuma rezultātā bīstami sasvēries uz labo bortu, turklāt ar kravas daļēju nobīdi. Visi kuģa mehānismi un sistēmas strādājušas normāli, bet drošības nolūkos kuģa kapteinis pieņēma lēmumu ienākt Liepājas ostā.

Saskaņā ar Latvijas likumdošanas normatīvajiem aktiem TNGIB veic jūras negadījumu izmeklēšanu, ja negadījuma rezultātā ir gūti materiāli zaudējumi vai kaitējums videi. Jūras negadījuma pazīmes šajā gadījumā netika konstatētas, un birojs neuzsāks šī incidenta izmeklēšanu, bet veiks monitoringu, vai atbildīgās struktūras izdarīs praktiskos secinājumus no šīs bīstamās situācijas kuģošanas drošības uzlabošanai.

Kā ziņots, Liepājas ostā nogādāts Baltijas jūrā starp Gotlandi un Latviju nelaimē nonācis Lielbritānijā reģistrēts kravas kuģis "Scot Isles". Kā vēsta laikraksts "The Local", kuģim izkustējusies krava, kā dēļ tas bīstami sasvēries uz vienu pusi. Baltijas jūrā pirmdien viļņi sniedzās trīs līdz piecu metru augstumā. Jūrā arī bija slikta redzamība, bieza migla un vēja ātrums sniedzās līdz 15 metriem sekundē. Zviedrijas Krasta apsardze palīgā kuģim nosūtīja helikopteru, taču kravas kuģa kapteinis atteicās no piedāvājuma evakuēt apkalpi un nolēma turpināt ceļu uz Latviju. No Latvijas puses kuģim pretī devās velkonis un glābēju kuģis, kas pavadīja "Scot Isles" ceļā uz Liepājas ostu.

Pievieno komentāru

Liepājā