Konkursā par Liepājas Kungu ielas kvartāla būvprojekta izstrādi pieteikušies trīs pretendenti

Konkursā par Liepājas Kungu ielas radošā kvartāla tehnisko apsekošanu, arhitektoniski māksliniecisko izpēti, būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību ēku kompleksa restaurācijai un rekonstrukcijai saņemti trīs pretendentu piedāvājumi, aģentūra LETA uzzināja Liepājas domē.

Pilnsabiedrības "Pils projekts" piedāvātā līgumcena ir 75 140 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Piegādātāju apvienība SIA "Arhitekta G.Vīksnas birojs" un pašnodarbinātā arhitekte Kristīne Veinberga piedāvā šos darbus veikt par 74 873 eiro bez PVN. Savukārt SIA "V projekts" piedāvā zemāko līgumcenu - 29 950 eiro bez PVN.

Konkursa uzvarētājs varētu būt zināms aptuveni mēneša laikā, informēja domē. Šī gada vasarā vajadzētu būt gatavam skiču projektam, bet tehnisko projektu ar ekspertīzi plānots pabeigt līdz decembra beigām.

Jau ziņots, ka vēsturiskajā Pētera I namiņā Liepājā, Kungu ielas radošajā kvartālā, iecerēts izveidot 17.gadsimta interjera muzeju. Ēkas interjers tiks veidots maksimāli autentisks laikam, kad tajā atradās viesnīca, kurā 1697.gadā uz dažām dienām apmeties arī Krievijas cars Pēteris I, aģentūru LETA informēja Liepājas Latviešu biedrības nama vadītāja Vita Hartmane.

Ēku kompleksu Kungu ielā 24 apsaimnieko pašvaldības kapitālsabiedrība "Liepājas Latviešu biedrības nams", kas pirms dažiem gadiem to iegādājās izsolē. Ēku komplekss ir unikāls 17.gadsimta koka arhitektūras mantojums. Uz zemes gabala atrodas piecas ēkas, no kurām divas - Pētera I namiņš un ēka, kurā ierīkots folkloras centrs "Namīns", - ir arhitektūras pieminekļi. Pirms pāris gadiem rekonstruēta viena no kompleksa ēkām, kur ierīkota Jauniešu māja, bet pārējās ēkas - Pētera I namiņu, abas folkloras centra "Namīns" ēkas un šķūnīšus - vēl tikai plānots atjaunot.

Vērienīgākās pārmaiņas iecerētas aptuveni 660 kvadrātmetrus plašajā Pētera I namiņā, kas pašlaik ir iekonservēts. Vīzija, kuras tapšanā bija iesaistīti Latvijā pazīstami arhitekti, Liepājas muzejs, Liepājas tūrisma informācijas centrs un Liepājas Kultūras pārvalde, paredz ēkā ierīkot 17.gadsimta interjera muzeju.

Kvartāla rekonstrukcija paredz veikt uzlabojumus arī ēkās, kur ierīkots folkloras centrs "Namīns". Nojaucot 90.gados izbūvētās starpsienas, telpas plānots pārbūvēt tā, lai centrs varētu uzņemt pēc iespējas vairāk apmeklētāju. Ēkām nepieciešams atjaunot jumta detaļas, ierīkot jaunus ūdensvada un kanalizācijas tīklus. Atbilstoši 17.gadsimta stilam plānots atjaunot arī šķūnīšus, daļu no tiem pielāgojot mākslas izstāžu rīkošanai.

Pievieno komentāru

Liepājā