Konkursa "Eiropas Gada pašvaldība 2013" laureātes apbalvos Liepājā

Konkursa "Eiropas Gada pašvaldība 2013" noslēguma ceremonija un uzvarētāju apbalvošana notiks Liepājā, informē Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Ilze Mutjanko.

Svinīgā ceremonija notiks piektdien, 18.oktobrī, Liepājas Latviešu biedrības namā. Paredzēts, ka pasākumā piedalīsies arī labklājības ministre Ilze Viņķele (V), veselības ministre Ingrīda Circene (V) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP).

Svinīgajā ceremonijā uzstāsies Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas zvanu ansamblis "Campanella", salona mūzikas ansamblis "Tikai tā", kuri izpilda atraktīvu akordeonu mūziku, skanīgas dziesmas izpildīs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vokālais ansamblis "Šokolāde", Liepājas teātra aktrises izpildīs dziesmu no izrādes "Piafa". Muzicēs arī Raimonds Tiguls un enerģiskā folkloras kopa "Tarkšķi" no Iecavas novada.

Jau ziņots, ka nomināciju konkursā "Eiropas Gada pašvaldība 2013" uzvarētāji ir Iecavas novads un Liepājas pilsēta. Uzvarētāji nominācijā "Pašvaldība kultūrai" ir Valmieras pilsēta un Talsu novads. Savukārt atzinības nominācijā "Pašvaldība kultūrai" ir ieguvis Rēzeknes novads un Preiļu novads. Uzvarētāji nominācijā "Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai" ir Jelgavas pilsēta un Kandavas novads. "Pašvaldība veselībai" nomināciju ir ieguvusi Jūrmalas pilsēta un Siguldas novads. Uzvarētāji nominācijā "Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai" ir Amatas novads un Rēzeknes pilsēta, atzinību šajā nominācijā ieguvis Alūksnes novads. Rucavas novadam speciālbalvu pasniedz žurnāls "Logs" un Jēkabpils novadam pasniegs "Latvijas Avīzes" speciālbalvu, arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šiem novadiem pasniegs savu speciālbalvu.

Eiropas Gada pašvaldības titula ieguvējas balvā saņems 2000 latu, nominācijas "Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai" saņems 10 000 latu, bet Taipejas misija nominācijas "Pašvaldība kultūrai" ieguvējām pasniegs 2000 ASV dolāru (1020 latus). Nominācijas "Pašvaldība veselībai" uzvarētājas iegūs AS "Grindeks" dāvinātos vitamīnus "Gritamin" 1000 latu vērtībā. Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā uzvarētājiem nominācijā ''Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai'' dāvās datorus. Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere sešus Eiropas Gada cilvēkus no Liepājas pilsētas un Iecavas novada uzaicinās apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē. Pasākumā tiks pasniegtas vēl balvas pašvaldībām un Eiropas Gada cilvēkiem no AS "Latvijas Valsts meži" un AS "Valters un Rapa", Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Veselības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Pievieno komentāru

Liepājā