Koncertzāles būvniecība Liepājā sāksies ne ātrāk kā pēc mēneša

Daudzfunkcionālā centra "Lielais dzintars" būvniecības darbi Liepājā, visticamāk, sāksies ne ātrāk kā pēc mēneša, jo pēc līguma noslēgšanas ar konkursā uzvarējušo ēkas būvnieku - SIA "Merks" - vēl jākārto formalitātes, kas saistītas ar būvatļaujas saņemšanu, un jāsagatavo būvlaukums, "Rietumu Radio" uzzināja Liepājas pašvaldībā.

Kā prognozēja koncertzāles projekta vadītājs Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, līgumu ar būvnieku, uzņēmumu "Merks", pašvaldība noslēgs šonedēļ vai nākamnedēļ, bet būvniecība varētu sākties 15 līdz 20 dienu laikā pēc līguma noslēgšanas. Jēriņš norādīja, ka būvniekam nepieciešams arī laiks būvlaukuma sagatavošanai, darbaspēka organizācijai u.c. Tehnikas, strādnieku un projekta uzraugu dzīvojamo vagoniņu izvietošanai u.c. objekta būvniecības laikā pašvaldība atvēlējusi laukumu Radio ielā, kas atrodas iepretim koncertzāles būvniecības vietai.

"Patlaban vēl notiek sarunas ar būvniekiem un tiek precizēts līguma teksts," informēja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija), piebilstot, ka precīzs būvdarbu sākšanas datums būšot zināms pēc pirmās būvsapulces. Viņš uzsvēra, ka projekts no būvniecības viedokļa ir sarežģīts un ir nepieciešama nopietna sagatavošanās.

Objekta būvniecība jāpabeidz 24 mēnešu laikā pēc līguma noslēgšanas. Būvniecības darbiem aizkavējoties, Liepājas pašvaldība riskē zaudēt šim projektam paredzēto Eiropas Savienības finansējumu. "Šādu situāciju nav ieinteresēts pieļaut ne būvnieks, ne projektētājs," piebilda Jēriņš.

Plānots, ka maksimālās noslodzes brīžos objektā strādās ap 150 celtnieku, taču kopējais šajā projektā nodarbināto skaits, kā paredz Jēriņš, būs ievērojami lielāks.

Pievieno komentāru

Liepājā