Koncertzāle "Lielais dzintars" un Liepājas teātris nominēti gada balvai "Kilograms kultūras"

Pirmdien, 4.janvārī, sākās Latvijas televīzijas (LTV) un Latvijas radio (LR) organizētās gada balvas “Kilograms kultūras” ziemas balsojums. Gada balvai nominēta arī koncertzāle “Lielais dzintars” un Liepājas teātris, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Zita Lazdāne.

Nominācijā “Gada notikums” izvirzīta koncertzāles “Lielais dzintars” atklāšana un nominācijā “Mūzika” - koncertzālē notikušais Marinas Rebekas solokoncerts “Zvaigznes atgriešanās”. Kategorijā “Teātris” nominēta režisora Viestura Meikšāna Liepājas teātra izrāde “Portreti. Vilki un avis”.

“Pateicamies žūrijai par nominācijām divās nozīmīgākajās kategorijās “Mūzika” un “Gada notikums”, jo aizvadītajā ceturksnī Latvijas kultūras dzīves telpā iemirdzējušies daudzi spilgti notikumi. Balva "Kilograms kultūras” ir īpaša, jo tieši skatītājs - mūsu galvenais vērtētājs - nosaka balsojuma gala rezultātus un balvu ieguvējus,”  atzīst koncertzāles “Lielais dzintars” valdes locekle Baiba Bože.

Koncertzāles “Lielais dzintars” atklāšana bija ievērojams notikums ne tikai Liepājas, bet visas Latvijas un Eiropas kontekstā. Ar “Lielo Dzintaru” Latvijas kartē tika iezīmēta jauna augstas mākslinieciskās kvalitātes mājvieta, kas kopā ar citām reģionālajām koncertzālēm veido spēcīgu pamatu izcilībai.

Otrs gada balvai izvirzītais koncertzāles “Lielais dzintars” notikums - Marinas Rebekas solokoncerts “Zvaigznes atgriešanās” atklāšanas cikla programmā klausītājus priecēja ar vairāku klasiķu pasaulslaveniem opermūzikas darbiem. Koncerta programmā tika iekļauti Džoakīno Rosīni, Džuzepes Verdi, Džakomo Pučini un citu komponistu skaņdarbi. Rebeka tos izpildīja kopā ar Vīnē dzīvojošo tenoru no Kosovas Rami Lahaju. Savukārt pie orķestra pults stājās jaunā itāļu diriģente Speranca Skapuči.

"Tas, ka izrāde "Portreti. Vilki un avis" ir izvirzīta balvai "Kilograms Kultūras", pirmkārt, vienkārši raisa prieku. Prieku par to, ka esam pamanīti un atrodamies labā kompānijā kopā ar Barišņikovu, Hermani, Nastavševu. Tas, ka ik pa laiku kāda no mūsu izrādēm tiek izvirzīta šai balvai, liecina, ka teātris realizē profesionālu, augstvērtīgu un interesantu repertuāra politiku un režisoru piesaisti. Katra atzinība un novērtējums dod aktieriem ticību profesionālajām vērtībām un teātra daudzveidībai,”  sacīja Liepājas teātra vadītājs Herberts Laukšteins.

Izrāde "Portreti. Vilki un avis" savu pirmizrādi piedzīvoja 2015. gada 27. novembrī un ar šo iestudējumu Liepājas teātrī debitēja režisors Viesturs Meikšāns.  Režisors iestudējumu veidojis kā savdabīgu portretu galeriju, vienlīdz lielu nozīmi piešķirot ikkatram lugas tēlam, līdz ar to katrs no viņiem ir gan centrs, gan veido fonu.

Aicinām ikvienu liepājnieku un Latvijas iedzīvotāju piedalīties balsojumā un atbalstīt Liepājas kultūras dzīves spožākos notikumus. Nobalsot par saviem kandidātiem var reizi dienā Latvijas sabiedrisko mediju mājas lapā -  http://www.lsm.lv/lv/kgkulturas/balsojums/. Balsojums ilgs līdz 16. janvāra pusnaktij.

Gada balvu "Kilograms kultūras" veido LTV, LR un Latvijas sabiedrisko mediju portāla "lsm.lv" eksperti, nominējot saistošākos un augstvērtīgākos kultūras notikumus katrā gada ceturksnī septiņās kategorijās.

Pievieno komentāru

Liepājā