Koncertzāle Lielais dzintars" nominēta starptautiskai arhitektūras balvai Ņujorkā

Arhitekta Folkera Gīnkes biroja izstrādātais koncertzāles Lielais dzintars projekts iekļuvis prestiža starptautiskā arhitektūras konkursa Architizer A+Awards finālā, sacenšoties konkurencē ar labākiem arhitektūras un dizaina projektiem no 100 pasaules valstīm.

Koncertzāle Lielais dzintars nominēta kategorijā Kultūras telpa/teātris, vēl šajā kategorijā ir nominēts Harbinas opernams Ķīnā, koncertzāle Stormen Norvēģijas pilsētā Būdē un divi objekti Polijā - konferenču centrs Katovicē un Šekspīra teātris Gdaņskā.

Šis ir augsts sasniegums Latvijas arhitektūras mērogā, ņemot vērā plašu starptautisku konkurenci konkursa ietvaros.

Architizer A+ Awards ir nozīmīga apbalvojumu programma, kuras uzdevums ir veicināt un atbalstīt gada labākos veikumus arhitektūrā. Galvenais balvas piešķiršanas mērķis ir veicināt jēgpilnas arhitektūras novērtēšanu un atzīšanu pasaulē.
Konkursa finālistus ik gadu izvēlas starptautiska žūrija, ko veido 300 jomas profesionāļi. Projektu pamata atlases kritēriji konkursa ietvaros skar arhitektūras formu, funkcionalitāti un novitāti, liela nozīme ir piešķirta arhitektūras iecerei un vīzijai.

Līdztekus žūrijas vērtējumam norit arī publikas balsojums, kurā ikviens atbalstītājs līdz 1.aprīlim aicināts reizi dienā nobalsot par sev tīkamāko ēku. Balsot iespējams saitē:  http://awards.architizer.com/public/voting/?cid=27, izmantojot sociālo tīklu Facebook, Google vai LinkedIn kontus.

Uzvarētājus paziņos 12.aprīlī, savukārt svinīgā apbalvošana notiks maijā.
 

Pievieno komentāru

Liepājā