Koncertuzvedumā "Es esmu Liepāja" skanēs ievērojams skaits pirmatskaņojumu

Koncertuzvedumā „Es esmu Liepāja”, kurš notiks 20.un 21.martā Liepājas Olimpiskā centra arēnā, vienkopus būs iespējams dzirdēt daudzveidīgu un plašu Liepājas un Liepājas skarto mūziķu sarūpētu programmu. Liepāja ir unikāla pilsēta, kurai laiku laikos radītas un veltītas neskaitāmas dziesmas, daudzas no tām kļuvušas par neatņemamu daļu visas Latvijas mūzikas stāstā. Šī būs tā reize, kad uz vienas skatuves skanēs gan Liepājas mūzikas zelta fonds, gan pavisam jaunas, īpaši šim notikumam radītas dziesmas un mūzika.

Koncertuzveduma  „Es esmu Liepāja” laikā pasaulē dosies komponistu Ainara Virgas, Ulda Marhilēviča, Fēliksa Ķiģeļa, Edija Šnipkes, Ivo Fomina, Roberta Dintera, Emīla Dreiblata, Edgara Silacērpa, Ulda Dirnēna un Jāņa Strazda mūzikas pirmatskaņojumi. Īpašus muzikālos stāstus šim notikumam veido arī Liepājas ģitāristu lielansambļa dalībnieki un postfolkgrupa „Zari”.

Dziesmu tekstus šim notikumam radījuši Liepājas dzejnieki Sandra Vensko, Gunta Šnipke, Maija Kalniņa, Imants Kulinskis, Evija Zāģere un Guntars Račs.

Gatavojoties koncertuzvedumam, Liepājas un Liepājas skartie dzejnieki tika aicināti palūkoties uz pilsētu tās acīm, kā rezultātā dienasgaismu ieraudzīja arī jauni dzejoļi par Liepāju. Visi radītie un iesūtītie dzejnieku darbi izlasāmi koncertuzveduma mājas lapā www.esesmuliepaja.lv.

„Tas ir viens no galvenajiem gaidāmā notikuma mērķiem - gan apzināt un lepoties ar jau daudzveidīgo un unikālo Liepājas mūziķu, dzejnieku veikumu laikos laikos, gan veicināt jaunradi. Koncertuzvedums „Es esmu Liepāja” tiek veidots tā, lai mēs kopēji varam apzināties un priecāties par to jaudīgo bagātību, kura mums ir, kā arī apliecināt, ka šī joprojām ir vieta, kur rada. Esam ļoti gandarīti, ka dzejnieki, mūziķi un citu mākslu pārstāvji ar tādu aizrautību ļaujas radīšanas priekam”, par notiekošo priecājas koncertuzveduma veidotāji.

Koncertuzvedumā piedalīsies Austra Pumpure, Jēkabs Ozoliņš, Igo, Uldis Marhilēvičs, Guntars Račs, Zigfrīds Muktupāvels, Ieva Akuratere, Aivars Hermanis, Ainars Virga, Fēlikss Ķiģelis, Ivo Fomins, Juris Pavītols, Andris Ērglis, Tomass Kleins, Mārtiņš Vilsons, Normunds Kalniņš, Jānis Strazds, Roberts Dinters, Edijs Šnipke, Emīls Dreiblats, Edgars Silacērps, Vilnis Krieviņš, Māris Kupčs, Aivars Meijers, Ivars Kalniņš, Juris Kristons, Ieva Dreimane, Laura Bluķe, Liepājas brāļi, TDA “Rucavietis”, koris “Laiks”, postfolkgrupa “Zari”, Liepājas ģitāristu lielansamblis un citi.

Biļetes nopērkamas „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā.

Nellija Šmediņa
Sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievieno komentāru

Liepājā