Koncertcikls "Iededz gaismu" turpināsies ar "Bēthovena vēstulēm" Hika zālē

Koncertcikla „Iededz gaismu” pirmais koncerts veiksmīgi ir izskanējis, un tagad koncertcikls turpināsies 12. decembrī pulksten 18 Liepājā, viesnīcas„Promenade Hotel” Hika zālē, ar koncertprogrammu „Bēthovena vēstules”.

Rīkotāji vēlas pievērst uzmanību un atvainoties, ka sākotnēji paredzētā norises vieta – Graudu ielas koncertzāle – ir mainījusies, un koncerts notiks „Promenade Hotel” Hika zālē, informē koncertcikla sabiedrisko attiecību  koordinatore Anna Paula Pujēna.

Pirmais koncerts „No tautasdziesmas un impresionisma līdz kabarē…” ar komponistu un pianistu Pēteri Plakidi, vijolnieku Dzintaru Beitānu un jauno soprāni Diānu Silovu izskanēja 28.novembrī. Tajā klausītāji dzirdēja paša Plakida impresionistiskos un kabarē ritmu skaņdarbus, kā arī impresionisma aizsācēja Kloda Debisī un modernista Fransisa Pulenka darbus.

Nākamais koncerts „Bēthovena vēstules” notiks jau 12.decembrī pulksten 18 „Promenade Hotel” Hika zālē. Koncertā piedalīsies Lielās Mūzikas balvas laureāti – apburošais klarnetists Egīls Šēfers, Liepājas Simfoniskā orķestra čelliste Dace Zālīte un pieredzējušais pianists Toms Ostrovskis. Līdzās Ludviga van Bēthovena skaņdarbiem izskanēs pašlaik Latvijā un pasaulē populārā, pārpasaulīgā igauņu komponista Arvo Perta, mūsu pašu mīlētā komponista Ērika Ešenvalda, kā arī starptautiski atzītā Pētera Vaska un „Iededz gaismu” klausītājiem jau pazīstamā Pētera Plakida skaņdarbi. Taču tas vēl nav viss! Šis būs īpašs koncerts, jo tā gaitā mūzikas žurnālists Orests Silabriedis iepazīstinās klausītājus ar Bēthovena vēstuļu fragmentiem, tā veidojot sajūtām bagātu ziemas vakaru noskaņu. Vislabāk šo koncertu raksturo paša Ludviga van Bēthovena vārdi: „Uguni vīriešu sirdīm un asaras sieviešu acīm! Spēlēt mūziku bez kaisles ir noziegums!”.

Koncerti rīkoti sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Liepājas Kultūras pārvaldi un viesnīcu „Promenade Hotel”.

Biļetes uz koncertcikla „Iededz gaismu” koncertiem nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja koncertos ir bez maksas.

Tālāk koncertcikls turpināsies līdz pat februārim ar koncertiem gan pievilcīgajā Hika zālē, gan Liepājas jaunā lepnuma „Lielais dzintars” kamerzālē. Uz „Lielā dzintara” koncertiem, kā jau ziņots iepriekš, iespējams iegādāties abonementu.

Plašāka informācija par koncertciklu atrodama organizācijas „Via Cultura” mājaslapā viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com, draugiem.lv un facebook.com.

Pievieno komentāru

Liepājā