Koncepciju, kā Liepājai sasniegt Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu, veidos Stendzenieks 3

Šorīt Liepājas Latviešu biedrības namā varēja noklausīties Ērika Stendzenieka filozofisko koncepciju "Liepāja – kultūras galvaspilsēta 2014. gadā".

Šī nebija pirmā reize, kad reklāmas speciālists un reklāmas aģentūras "Zoom" radošais direktors demonstrēja filozofisko koncepciju, kā Liepāja 2014. gadā varētu iegūt Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu. Vadoties pēc iepriekšējā reizē uzklausītajiem viedokļiem, koncepcija esot uzlabota un papildināta.

Prezentācijā tika klāstīts, ka svarīgākais jautājums ir kultūras būtība un attīstība. Koncepcijas abstraktais mērķis: lai 2014. gadā Liepāja būtu vieta, kur uzdot un rast atbildes sev svarīgiem jautājumuiem. Ē. Stendzenieks cer, ka Liepāja būs vieta, kur satecēs visi jautājumi un caur mākslu un kultūru tiks rastas atbildes uz dažādiem jautājumiem.

Salīdzinot ar iepriekšējo reizi, bija sapulcējušies daudz interesentu. "Es zinu, ka Rīgā būtu ieradušies apmēram četras reizes mazāk klausītāju," priecājas reklāmas speciālists.

Šogad Eiropas kultūras galvaspilsēta ir Liverpūle Lielbritānijā un Stavangera Norvēģijā, 2009. gadā tā būs Linca Austrijā un Viļņa Lietuvā, 2010. gadā - Peča Ungārijā un Stambula Turcijā.

Par 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu konkursa kārtībā šā gada nogalē tiks izvēlēta viena pilsēta no Latvijas un viena no Zviedrijas, balvā saņemot ne tikai 1,5 miljonus eiro, bet arī pieredzi un plašu kultūras programmu vairāku gadu garumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

trumturum

satecēs jau satecēs, tikai kur mēs visu to saliesim... Un ko darīsim, kad sāks tecēt tūristu tūkstoši to Eiropas galvaspilsētu skatīties?

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 23:00

Hm

"...kur satecēs visi jautājumi un caur mākslu un kultūru tiks rastas atbildes uz dažādiem jautājumiem."
diži sakarīgi ... hm...

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 16:30

Liepājā