Koksngraužus baznīcā apkaros ar gāzi

Rit priekšdarbi Sv.Trīsvienības katedrāles iekštelpu apstrādei ar gāzi, vēstī Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītāja Anta Zālīte. Pietdienas pēcpusdienā baznīcas iekštelpās iepūtīs gāzi, lai apkarotu koksngraužus, kas bojā koka detaļas, arī unikālās ērģeles.

Vācu uzņēmuma "Romer BioTec" darbinieki kopā ar diviem strādniekiem no SIA "IDP" pabeidza logu aizlīmēšanu ar speciālu gāzi necaurlaidīgu plēvi katedrāles iekšpusē, nosedzot no augšas un apakšas arī torņa telpu, kurā novietotas ērģeļu plēšas.

Jau veikta katedrāles logu pārklāšana no ārpuses 10 metru augstumā, izmantojot pacēlājus, ko speciāli šim darbam bez samaksas piešķīrusi firma "Ramirent". Baznīcas logu un durvju blīvēšanas darbi turpināsies līdz 19.septembrim.

Piektdienas pēcpusdienā, baznīcas teritorija tiks pilnībā slēgta, visapkārt teritorijai izvietotas brīdinājuma zīmes un katedrāles iekštelpās tiks iepūsta metilbromīda gāze. Pēc gāzes ielaišanas baznīcas telpās ar speciālu iekārtu gaistošo organisko savienojumu koncentrācijas mērīšanai visu diennakti veiks regulārus mērījumus, lai sekotu gāzes koncentrācijas nodrošinājumam objektā. Plānotais gāzes iedarbības laiks - aptuveni trīs dienas.

Jau ziņots, ka 2007.gada vasarā Koksnes ķīmijas institūta speciālisti veica bioloģisko bojājumu apsekošanu Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē, kuras laikā konstatēja plašus koksngraužu - ķirmju bojājumus koka interjera priekšmetos un ērģelēs. Ņemot vērā katedrāles interjera priekšmetu kultūrvēsturisko vērtību un īpaši ērģeļu unikalitāti, tika pieņemts lēmums iespējami drīzākā laikā veikt koksngraužu vispārēju apkarošanu baznīcā, izmantojot fumigācijas metodi.

Projektu atbalsta sabiedriska organizācija "Vereinigte Kurlandische Stiftungen", Liepājas dome, SIA "Ramirent".

Pievieno komentāru

Liepājā