Katlu mājas skursteņa rekonstrukciju veiks AS "UPB"

SIA "Liepājas enerģija" šā gada februāra beigās izsludinātajā iepirkuma konkursā par skursteņa rekonstrukciju, kas atrodas gāzes koģenerācijas stacijas teritorijā, Tukuma ielā 2A, Liepājā, par uzvarētāju atzinusi AS „UPB” iesniegto piedāvājumu. Rekonstruējamais dūmenis ir pēdējais vecais mūrētais ķieģeļu skurstenis, kas palicis „Liepājas enerģijas” saimniecībā, informē SIA „Liepājas enerģija” sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Iepirkuma konkursam kopā tika iesniegti divu pretendentu piedāvājumi; ievērojot likumdošanā noteikto kārtību, „Liepājas enerģija” par atbilstošāko konkursa nolikumam atzina AS „UPB” iesniegto piedāvājumu. Šobrīd uzsākta līguma slēgšanas procedūra par veicamajiem darbiem, bet aprīlī plānots noslēgt līgumu par darbu veikšanu.

Skursteņa rekonstrukcija ir iekļauta 2015.gada „Liepājas enerģijas” investīciju plānā; tā paredz uzņēmuma pēdējā novecojošā mūrētā dūmeņa demontāžu un jauna nerūsējoša tērauda skursteņa projektēšanu, izgatavošanu, piegādi un uzstādīšanu.

Skursteņa rekonstrukcija nepieciešama, jo tas ir tehniski nolietots un neapmierinošā stāvoklī, kā arī ilgtermiņā nevar nodrošināt gāzes ūdenssildāmā katla darbību, kura saražotā siltumenerģija tiek izmantota Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmā.

Skursteņa rekonstrukcija neietekmēs pakalpojuma nodrošinājumu klientiem, jo vasaras laikā gāzes ūdenssildāmais katls netiek izmantots, bet siltumenerģiju karstā ūdens piegādei pilnībā nodrošina koģenerācijas iekārtas. Skursteņa rekonstrukcijas darbi noritēs laikā no šā gada aprīļa līdz augustam, un visi darbi tiks pabeigti līdz jaunās apkures sezonas sākumam.

Pievieno komentāru

Liepājā