Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas pamudina tautiešus atgriezties Latvijā? Vairāku liepājnieku pieredzes stāsti, tiekoties pasākumā “Ar pasaules pieredzi Liepājā”

“Dzīvojot Latvijā, tu to tā neizjūti kā, dzīvojot ārzemēs, saproti, cik patiesībā tev ir svarīga sava valsts un cik liels patriots esi,” pasākumā “Ar pasaules pieredzi Liepājā” saka remigrante Anita, kura dzimtajā pusē atgriezusies pirms pusgada pēc pieciem prombūtnes gadiem Vācijā. Pasākums kopā pulcēja vairākas ģimenes un jauniešus, kuri Liepājas apkaimē atgriezušies pēdējā gada laikā. Tā apmeklētāji sprieda, ka šis, iespējams, ir pirmais šāda veida pasākums Latvijā.

Liene Aļļe vairāk nekā piecus gadus ar ģimeni, kurā aug divi dēli, dzīvojusi un strādājusi Norvēģijā. Atgriezusies kopā ar abām atvasēm maija beigās Latvijā un tagad dzīvo Liepājā. Pirms vairākiem gadiem Liene devusies uz Norvēģiju bērnu dēļ. “Gribēju viņiem sniegt to, ko šeit nevarēju nodrošināt. Strādāju zivju fabrikā, sāku pilnīgi no nulles. Viegli nebija, bet nauda jau nesmird,” teic liepājniece. Gadu gaitā uzdienējusies līdz kvalitātes menedžeres amatam. Iemācījusies valodas.

30 gadus vecā Anita pēc augstskolas absolvēšanas devusies lūkot, kā izskatās un klājas citur pasaulē. “Šogad man palika 30 gadi, Latvijai – 100, un atgriešanās ir mana dāvana valstij simtgadē,” uzsver sieviete. Aizbraukusi viena un arī atgriezusies viena.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 20. decembra numurā!

Pievieno komentāru

Liepājā