Karostas kino vakaru sezonu noslēgs ar animācijas filmu izlasi

Šīs vasaras pedējais projekta “Karosta – kino osta” pasākums - filmu studijas “Animācijas brigāde” animācijas filmu izlase mazajiem skatītājiem.

“Karosta – kino osta” aicina trešdien, 28.augustā, pulksten 19:00 Karostas cietumā noskatīties filmu studijas “Animācijas brigāde” animācijas filmu izlasi.

Visu astoņu programmā iekļauto animācijas filmu režisore ir Dace Rīdūze. D.Rīdūze animācijas filmu režijā debitējusi ar īsfilmu “Kaimiņu būšana” (2000), seko seriāla “Avārijas Brigāde” filma “Kaķi” (2002) un divas filmas par kukaiņu dzīvi – “Jāņtārpiņš” (2002) un “Skudrulauva” (2004). Šīs filmas kopā saņēmušas vairāk nekā 10 balvas starptautiskos kinofestivālos. Animācijas filma "Zīļuks" piedalījusies daudzos animācijas filmu festivālos visā pasaulē, 2011. gadā starptautiskajā animāciju filmu festivālā Horvātijā  ieguvusi galveno balvu. Leļļu filma "Cūkas laime" (2009) ir ieguvusi profesionālās žūrijas balvu un skatītāju balvu 8. starptautiskajā bērnu filmu festivālā “Plein la bobine” Francijā.

Pateicoties Kultūrkapitāla fonda Kurzemes programmas atbalstam biļešu cena tikai 0,50 Ls. Biļete jāpērk tikai bērniem. Vecākiem, kas pavada bērnus, ieeja brīva.

Zīļuks
Animācijas filma "Zīļuks" tapusi pēc Margaritas Stārastes tāda paša nosaukuma stāsta motīviem un vēsta par to, kā no ozolzīles un koka zariņiem veidots vīriņš vārdā Zīļuks mācās dzīvot mežā, kā iedraudzējas ar meža iemītniekiem un tiek pie sava mājokļa.

Cūkas laime
Ir saulains rīts pie meža dīķa zvēru ciematā. Jauko meža idilli iztraucē neparasts troksnis - pēkšņi mežā iebrauc neredzēts auto. Savu atvaļinājumu no pilsētas laukos ieradusies pavadīt mājas cūku ģimene.

Pasmaidi, draugs
Mežu pārskrien šausminoša ziņa - kāds ir nozadzis Bebra galveno darbarīku - viņa zobus. Tūlīt ierodas detektīvs Pūce un viņam par palīgu piesakās mežacūcēns. Aizdomās tiek turēti vairāki meža iemītnieki, bet nav viegli atklāt, kurš ir vainīgais.

Miega rūķi

Lai kļūtu par miega meistaru un drīkstētu nest miegu gan zvēriem, gan cilvēkiem, katram rūķim jānokārto pārbaude. Rūķis Klomītis šādā pārbaudē izgāžas.

Skudrulauva
Ir pienākusi pirmā skolas diena. Apgūt kukaiņu pasaules zinības skolotājas Skudras vadībā dodas gan mazais muzikants Sienāzītis, gan nepaklausīgais Bombardētājvabolis, gan Mēslu vaboles mazulis....

Jāņtārpiņš

Jāņtārpiņam Otim kaut kas nav kārtībā ar uguntiņu. Viņš mēģina atrast sev draudzeni, taču šī trūkuma dēļ tas nav viegli. Visapkārt mutuļo kukaiņu straujā dzīve – gatavojas Jāņu nakts balle. Arī Otis mēģina ko darīt, lai varētu piedalīties šajā notikumā…

Monta Krafte
Karostas glābšanas biedrības valdes locekle

Pievieno komentāru

Liepājā