Karostas cietumā kino rādīs arī ziemā

Paredzēts, ka regulāri kinoseansi Karostas apmeklētāju centrā Karostas cietumā turpināsies līdz nākamā gada pavasarim; kino demonstrēšana patlaban iespējama, pateicoties Liepājas kultūras pārvaldes (LKP) finansiālam atbalstam, "Rietumu Radio" informēja Karostas glābšanas biedrības (KGB) vadītāja Monta Krafte.

Kino rādīšana Karostas cietumā projekta "Karosta - kino osta" ietvaros sākta šā gada maija beigās. "Šo projektu iespējams realizēt, tikai pateicoties līdzfinansējumam, jo ienākumi par biļetēm, kas maksā tik, cik viens brauciens Liepājas tramvajā, nesedz izdevumus," sacīja Krafte.

Projektu finansiāli atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds un LKP. Pēc neliela pārtraukuma vasarā kino izrādīšana Karostā ir atsākusies, jo LKP kultūras projektu konkursā KGB ieguvusi 600 latu līdzfinansējumu. Plānots, ka regulāri kinoseansi Karostas cietumā notiks līdz nākamā gada martam, bet tālākā kino nākotne Karostā, kā atzina Krafte, būs atkarīga no biedrības iespējām piesaistīt projektam līdzfinansējumu.

Kā informēja Krafte, vienu seansu apmeklējot vidēji 20 skatītāju, un visiecienītākās esot animācijas un tā dēvētās ģimenes filmas. Nākot vietējie Karostas un netālu esošā "Laumas" mikrorajona iedzīvotāji, bet netrūkstot arī Liepājas centrā dzīvojošo. Kā norāda Krafte, ļoti būtiski ir saglabāt zemo kino biļešu cenu, kas ir 50 santīmi, jo "lielākā daļa mūsu kino skatītāju nevar atļauties regulāri apmeklēt "lielo" kino, kur biļešu cenas ir ievērojami augstākas". Līdz šim skatītāju visapmeklētākā filma ir bijusi režisora Arvīda Krieva "Dancis pa trim". Šo lenti atkārtoti plānots rādīt arī novembra beigās.

Kā informēja Krafte, kino seansi plānoti katru nedēļu sestdienās un svētdienās. Šo sestdien plkst.16 Karostas cietumā demonstrēs Askolda Saulīša dokumentālo filmu "Atmodas antoloģija", kas vēsta par būtiskākajiem notikumiem un mezglpunktiem Latvijas ceļā uz valstiskās neatkarības atjaunošanu.

Savukārt svētdien plkst.16 Karostas cietumā notiks Mārtiņdienas kinoseanss, kas veltīts mūziķim Mārtiņam Freimanim. Tajā demonstrēs 2011.gadā "TV Kurzeme" Freimaņa piemiņai veidoto filmu "Dzīve kā košums" un koncertierakstu no 2004.gada, kur festivālā "Liepājas dzintars" grupa "Tumsa" muzicē kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri.


Pievieno komentāru

Liepājā