Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karostā rādīs filmu par Herbertu Cukuru

“Karostā – kino ostā” sestdien filma par Herbertu Cukuru un tikšanās ar filmas autoru, svētdien patriotiska animācijas programma bērniem “Latviets esmu”.

Sestdien, 16.novembrī, pulksten 16:00 Karostas cietumā tiks demonstrēta filma par Herbertu Cukuru. Pēc tam tikšanās ar filmas autoru.

Latviešu aviācijas pionieris Herberts Cukurs dzimis 1900. gadā Liepājā, bijis izcils latviešu aviators un žurnālists. 1928. gadā Herberts Cukurs ar paša būvētu lidmašīnu izlido zem Liepājas Karostas tilta. 1930. gados Cukurs kļuva slavens ar saviem lidojumiem paškonstruētās lidmašīnās no Latvijas uz Gambiju un Japānu. Nacistu okupācijas laikā Cukurs bija ritošā sastāva pārraugs Arāja komandā. 1946. gadā Cukurs pārcēlās uz dzīvi Latīņamerikā. 1965.gada 23.februārī grupa Izraēlas slependienesta "Mossad" kaujinieku Cukuru Urugvajas galvaspilsētā Montevideo zvērīgi nogalināja.

Žurnālists, Latvijas patriots, producents un dokumentālo filmu autors Roberts Klimovičs 2005.gadā uzsāka izmeklēt Cukura nāves apstākļus, filmējot un fiksējot to video. Viņš pētnieciskos nolūkos devās uz Latiņameriku un uz ASV.

Savulaik populārais TV raidījumu vadītājs Roberts Klimovičs sestdien viesosies Karostā un pēc filmas noskatīšanās tiksies ar skatītājiem un atbildēs uz jautājumiem.

Svētdien, 17.novembrī, pulksten 16:00 patriotiska animācijas filmu programma bērniem “Latviets esmu”.

Kino seansu cena ir tikai 50 santīmi. Par animācijas seansu biļete jāpērk tikai bērniem. Vecāki, kas atveduši bērnus, var multfilmas skatīties bez maksas.

Filmas tiek demonstrētas, pateicoties Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālam atbalstam.

Monta Krafte
Karostas glābšanas biedrības valdes locekle

Pievieno komentāru

Liepājā