Karjeras nedēļā visā Latvijā jaunieši varēs iepazīt darba tirgu, Liepājas tehnikumā būs konkursi, lekcijas, seminārs

No 10. līdz 14. oktobrim 25 Latvijas pilsētās un novados notiks Karjeras nedēļa. Tās tēma šogad ir "ES BŪŠU darba tirgū", aicinot jauniešus iepazīt mūsdienu darba tirgu, tā prasības un daudzveidīgo piedāvājumu.

Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 25 Latvijas pilsētās un novados - Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos, Tukumā, Līvānos, Bauskā, Limbažos, Smiltenē un Olainē.

PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" šīs nedēļas laikā aicina uz vairākiem pasākumiem.

Nedēļa iesāksies ar konkursu "Tehniskā daudzcīņa 2016" otrdien, 11. oktobrī, kurā aicināti piedalīties 7.-9. klašu skolnieki komandā ar atbalsta personu. Konkursam pieteikušās komandas no Liepājas un apkārtējo novadu skolām. Dalībnieki salīdzinās spēkus tādās nozarēs kā viesmīlība, metālapstrāde, galdniecība un piešūs pa kādai notrūkušai pogai. Šāds konkurss tehnikumā norisināsies pirmo reizi.

12. oktobrī tehnikumā norisināsies seminārs “Karjeras iespējas tūrisma un veismīlības nozarē”. Tā mērķis ir iepazīstināt ar tūrisma un viesmīlības nozari, tās profesijām un nozares attīstības perspektīvām, kā arī sniegt informāciju par profesionālās izglītības apguves iespējām.

Seminārā piedalīsies Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Jurijs Hadarovičs, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste, Liepājas Tūrisma informācijas centra speciāliste Evita Valtere un PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" praktikante Madara Eišmate, restorānu "Olīve" un "Fifth bud" menedžere Iveta Dūče, kā arī koncertzāles "Lielais dzintars" restorāna "Tinto" šefpavārs, Liepājas Valsts tehnikuma absolvents Mārtiņš Balceris un tehnikuma nozares specialitātes vadītāja Dzintra Betlere.

13. oktobrī interesenti aicināti uz izglītojošām lekcijām par tēmām "Drošs darbs ārzemēs", ko vadīs Eiropas Nodarbinātības dienesta tīkla EURES konsultants Andris Segliņš pulksten 11.30. Otra lekcija būs pulksten 13.30 par tēmu "Ko par tevi vēsta tavs izskats" un to vadīs "GA studio" vadītāja un tehnikuma skolotāja Gita Abramčika.

Savukārt piektdien, 14.oktobrī, tehnikumā norisināsies Karjeras nedēļas noslēguma pasākums "Kas es būšu", kurā piedalīsies Liepājas 9. – 12. klašu skolēni. Jaunieši veidos komandas, kuru sastāvā būs pieci dalībnieki un kopā piedalīsies profesiju darbnīcās.

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties arī aizraujošās radošās darbnīcās un konkursos. 
 

Pievieno komentāru

Liepājā