Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kaprīzie lielziedu puķuzirņi 3

Lielziedu puķuzirņu audzēšana ir uztura speciālistes Lailas Milleres sirdslieta, kas pārmantota no vectēva. Viņa pati smejas, ka šīs rūpes palikušas par dārgu hobiju, jo gūt peļņu pēdējā laikā esot aizvien grūtāk. Lailas audzētos puķuzirņus var iegādāties Liepājas Pētertirgū. Vēl kāds papildu labums ir fiziskās formas uzturēšana, jo darbs ar ziediem prasa ne mazums pūļu. Puķu audzētājas dārzs Liepājā ir 900 kvadrātmetru plašs. Viņa lēš, ka aptuveni puse no tā atvēlēta puķuzirņiem, šonedēļ raksta "Kursas Laiks".

Labos laika apstākļos puķuzirņi priecē ilgi – no jūnija sākuma līdz pat oktobrim, tomēr darbs ar tiem uzsākams jau pavasarī. Runājot par darbu ar sēkliņām, līdz tās var pārstādīt, puķu pazinēja pamāca, ka tad, kad no sēkliņas sagaidīts jaunais asns, tas rūpīgi jāiestāda kūdras substrātā jeb bagātinātā kūdrā aptuveni piecu centimetru dziļumā. Būtiski – lai jaunais dzinumiņš neiekalstu, tas regulāri jāaplej, pamāca L. Millere. Viņa uzsver, ka svarīgi asnus apklāt ar agroplēvi, lai salnas nekaitētu. “Puķuzirņiem, tāpat kā cilvēka organismam, nepatīk skāba vide. To var neitralizēt ar kaļķi,” stāsta ziedu kopēja. Lielā dobē augsnes pH līmenis atšķiras, par skābu vidi liecina, piemēram, sūnas un zaķskābenes.

Šogad laika apstākļi puķuzirņiem nav labvēlīgi, sevišķi lielziedu puķuzirņiem, jo tie ir kaprīzāki par parastajiem. L. Millere teic: tas tāpēc, ka tie tiek selekcionēti. Šogad zirņi slimo, tiem piemetas puves, jo bija auksts un lietains laiks. Šie krāšņumaugi vislabāk jūtas, ja gaisā nav temperatūras svārstības un tie tiek pareizi mēsloti. “Nevajag baidīties no fermentiem muciņās, kas atrodami dārzniecības veikalos. Šiem augiem patīk labi paēst,” saka puķmīle. Lai cīnītos ar slimībām, augus smidzina ar fungicīdiem, kas ir indīgas vielas, domātas dažādu kaišu apkarošanai. Lai novērstu tālāku slimību izplatību, rudenī augu saknes ieteicams sadedzināt. Puķuzirņi dod sēklas, ko pats audzētājs var sēt atkal nākamajā gadā, tomēr, ja augs saslimis, sēklu nebūs. Pākstis rūpīgi jānovāc un jāsašķiro. Pēc tam tās var likt uz ziemas guļu, jāuzmana, lai nesāktu pūt. Pavasarī tās pamodina jeb uzbriedina ūdenī un var stādīt no jauna.

Puķuzirņiem patīk saulainas vietas, kur nesaglabājas rasa un ziedi ātri nožūst. Arī nedaudz vēja puķuzirņiem nāk tikai par labu, tomēr, ja augi tiek audzēti siltumnīcā, jāuzmanās, lai neveidotos caurvējš, uzsver puķu pazinējs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ruta

Kas man pateiks skidri un tieši,kur nopirkt lielziedu,garu ziedkātu agro šķirņu puķzirņu sēklas.Ne lieltirdzniecībai bet savas pašas priekam.

pirms 2 gadiem, 2016.12.17 01:57

Ruta

Agrās šķirnes: "Mary" ; "Reconnaissance" ; "Mid Blue".
Vēlās šķirnes: "Red Ace" ;"Temptation" ;"Anniversary".
Piedāvāt pa telefonu
29649081 Rutai-gaidīšu.

pirms 2 gadiem, 2016.12.17 02:12

Ruta

Nav vārdu aprakstī šo krāšņumu,es arī vēlos,savam priekam šos ziedus,tik nezinu kur nopirk puķzirnīšu sēklu,ja kāds var palīdzēt ar telefonu kur var pasūtīt,lūdzu atsūtiet uz Nr. 29649081. paldies,Ruta.

pirms 2 gadiem, 2017.02.05 10:14

Liepājā