"Kāpēcīšiem" lieli svētki

Ceturtdien pirmsskolas mācību iestādes "Kāpēcītis" bērniem un audzinātājām bija vieni no šā gada lielākajiem svētkiem – biedrības "Labie Darbi" finansētā projekta "Tautas tērpi mazajiem "Kāpēcīšiem"" realizācija un prezentācija.

Biedrība tautas tērpu izgatavošanai piešķīra 3972 eiro. Viss sākās pērnā gada aprīlī. Pirmo reizi, savācot 12 tūkstošus balsu, "Kāpēcītis" neieguva finansējumu, bet otrajā reizē guva vislielāko atbalstu. Bērnudārza audzinātājas portālam atzina, ka cilvēkus aicinājušas balsot, gan Liepājas pilsētā, gan braukājušas pa Liepājas apkaimes novadien. Nozīmīgi bijis uzreiz lūgt nobalsot par projektu, jo cilvēki solījumu mazo labo darbiņu paveikt mājās aizejot nereti neizdara.

Projekta iesniedzēja bija PII "Kāpēcītis" deju skolotāja Dzidra Raboviča. Šorīt jaunie tautas tērpi tika uzvilkti pirmo reizi un bērni bija acīmredzami lepni ar tiem. Šī rīta pasākumā "Latviskās dzīves ziņas popularizēšana ikdienā un svētkos" piedalījās Liepājas PII "Kāpēcītis" sagatavošanas grupas izglītojamie un pirmsskolas izglītības skolotājas Agija Admidiņa un Kristīne Bodniece, kā arī mūzikas skolotāja Vilma Runga un metodiķe Solvita Oliņa.

Ar panākumu sveikt "kāpēcīšus" bija ieradušies PII "Spolīte" ilggadējā vadītāja Rasma Karlovska, Liepājas mēra vietnieks Vilnis Vitkovskis, Liepājas izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova, Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete, kura palīdzējusi darināt tautiskos brunčus, kā arī citu Liepājas pirmsskolas izglītības iestāžu mūzikas skolotājas.

"Vēlamies sirsnīgi pateikties visiem, kuri atbalstīja mūsu projektu. Esam uzšuvuši četrus pieaugušo un 24 tautas tērpus pirmsskolas izglītības iestādes "Kāpēcītis" izglītojamiem. Jāpiebilst, ka tērpi atbilst visām tautas deju skatēs izvirzītajām prasībām. Deju kolektīvs iestādē darbojas vairāk nekā 20 gadus. Šī bija vijaukākā dāvana PII "Kāpēcītis" 25 gadu jubilejā!" portālam sacīja PII "Kāpēcītis" vadītāja Daiga Škuberte.

Pievieno komentāru

Liepājā