Jūrniecības koledža pārņem “Nameju”

Šodien svinīgā ceremonijā Jūras spēki atvadījās no slavenā mīnu meklētāja M03 “Nameja”, kas turpmāk kalpos Jūrniecības koledžai – tur tiks izveidotas mācību klases un vēstures ekspozīcija.


Svinīgā ceremonijā Jūras spēki atvadījās no slavenā mīnu meklētāja M03 “Nameja”, kas turpmāk kalpos Jūrniecības koledžai – tur tiks izveidotas mācību klases un vēstures ekspozīcija.

Koledžas direktors Ivars Virga apliecināja, ka kuģis jūrā neies, tuvākajā laikā Jūras spēki kuģi pārvietos, un tas pietauvosies blakus “Afanasijam Ņikitinam” ostas pusē. Kad “Namejs” būs apgūts un attiecīgi iekārtots, “Afanasijs Ņikitins” tiks nodots lūžņos.

“Būs jāpadomā par signalizāciju, apsardzi – paši zināt, kāda publika nāk no “Fontēna”. “Namejam” ir zemāki borti, nav grūti uzlekt. Ekskursijas droši vien būs jāpiesaka iepriekš,” spriež I. Virga. Viņš ir zaudējis sākotnējo skepsi attiecībā par kuģa izmantošanu un pielāgošanu – klases veidos kubrikos, kuri uz kuģa ir divi, domāti 12 un 13 jūrniekiem. Ir virsnieku un bocmaņu saloni. Vēl nav izlemts, vai mīnu glabātavā varēs izveidot dūmu kameras, kur izspēlēt kuģa izdzīvošanas mācības, piemēram, imitēt ugunsgrēku, vai tomēr būs koledžai jābūvē labirints. “Ekspluatācijas izmaksas nebūs lielākas kā “Ņikitinam”,” viņš rēķina.

Nākamnedēļ paredzētas tikšanās ar Liepājas muzeja pārstāvjiem, lai spriestu par vēstures ekspozīciju.
Liepājas Jūrniecības koledžā šobrīd mācās ap 1400 audzēkņu, pusei no tiem ir nepilna laika studijas.

Pievieno komentāru

Liepājā