Jūras mēslu šogad ir vairāk; tie nav kaitīgi un netiks izvesti

Katru gadu iedzīvotājus satrauc Liepājas pludmalē izskalotie jūras mēsli, arī šogad. Atbildīgās iestādes taupa pašvaldības līdzekļus un jūras aļģu kaudzes no pludmales zonas prom neved, tā vietā aicinot iedzīvotājus izmantot izskaloto kā vērtīgu mēslojumu.

Iedzīvotāji sūdzas par nepatīkamu smaku, lūdz kaudzes aizvākt un starp jūras mēsliem dodas meklēt dzintarus, raksta "Kursas Laiks".

Darbdienas pusdienlaikā pludmales zonā pie Dienvidu mola laikraksts sastop vairākus pilsētas iedzīvotājus, kuri tur devušies, lai meklētu dzintarus, taču viņus satrauc arī jautājums, kas saistīts ar jūras mēslu kaudzēm.

Ziemā jūras mēslus neplāno savākt, skaidrojumu sniedz Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Komunālā pārvalde". Jūras zāļu izskalošana visā Latvijas jūras piekrastes garumā ir absolūti dabisks process, kas notiek gadu desmitiem un simtiem, tāpēc Liepājas Komunālā pārvalde uzskata, ka ar dabas parādībām nebūtu jācīnās. Ziemā jūras mēsli sastumti kaudzē, to aktīvāka izvešana notiek vasaras sezonas laikā.

Jūras mēsli šogad ir izveidojušies gana daudz, tāpēc ka vējš visu laiku pūš no jūras. Ihtiologs, biedrības “Latvijas Zvejnieku federācija” valdes loceklis Ēvalds Urtāns rosina atbildēt uz jautājumu, kāpēc aļģu ir tik daudz.

Plašāk lasiet 11. janvāra "Kursas Laikā".

Pievieno komentāru

Liepājā