Jūlijam Krūmiņam piederoša uzņēmuma komercdirektors Karostā vēlas būvēt jaunu termināli

Pazīstamajam uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam piederoša uzņēmuma komercdirektors Liepājā (Karostā) vēlas būvēt jaunu ostas termināli.

SIA "KD Terminal" vērsusies Liepājas Speciālajā ekonomiskajā zonā (SEZ) ar lūgumu iznomāt zemesgabalu Katedrāles ielā, Karostā, slēgta multifunkcionāla termināļa izveidei, - preses konferencē žurnālistus informēja SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš.

Kā norāda Krieviņš, Liepājas SEZ valde pēc ilgstošas sarakstes ar uzņēmumu tomēr nolēmusi atlikt jautājuma izskatīšanu, lūdzot uzņēmumam iesniegt detalizētu informāciju par iecerēto projektu, tostarp projekta prezentāciju.

"KD Terminal" iecere kopumā prasītu no 160 līdz 180 miljonu eiro investīcijas, taču Liepājas SEZ pārvaldei patlaban nav skaidrības, vai attiecīgais uzņēmums ir spējīgs īstenot šādu projektu, kā arī nav informācijas par uzņēmuma skatījumu uz SEZ pārvaldes iesaisti atbilstošas infrastruktūras izveidē. "Patlaban šajā vietā nekā nav," norādīja Krieviņš, uzsverot, ka tik liela mēroga projekts ir nopietni jāizvērtē.

Termināļa plānotais kravu apgrozījums esot no 2 līdz 5 miljoniem tonnu gadā, sacīja Krieviņš.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "KD Terminal" dibināts šā gada 9.maijā, un tā pamatkapitāls ir 2000 latu. Pa 47,5% uzņēmuma daļu pieder Rīgas brīvostā strādājošā termināļa "MT Osta" komercdirektoram Sandrim Kalnakārklim un Lienei Garbenai, savukārt atlikušie 5% - Georgijam Mavļinam.

"MT Osta", kas savulaik bija pazīstams ar nosaukumu "Man-Tess osta", vienīgais īpašnieks ir Jūlijs Krūmiņš. "MT Osta" pērn strādājusi ar 94 000 latu zaudējumiem, savukārt uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 207 000 latu.

Pievieno komentāru

Liepājā