Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jūlija beigās notiks "Tosmares kuģubūvētavas" kreditoru sapulce

Maksātnespējīgās AS "Tosmares kuģubūvētava" kreditoru sapulce notiks 23.jūlijā, liecina informācija Maksātnespējas reģistrā.

Kreditoru sapulces darba kārtībā ir maksātnespējas procesa izdevumu atzīšana par pamatotiem, mantas pārdošanas termiņa noteikšana un administratora atlīdzības noteikšana, vēsta LETA.

Uzņēmuma maksātnespējas procesā ir pieteikti kreditoru prasījumi par summu 3 485 776 eiro. Visi šie prasījumi ir atzīti un tie visi ir nenodrošināto kreditoru prasījumi.

Administrators uzaicina kreditorus, kuru prasījumi nepārsniedz 1% no visu atzīto prasījumu summas, apvienoties un pilnvarot vienu pārstāvi dalībai kreditoru sapulcē.

Kreditoru sapulce notiks 23.jūlijā, plkst.12, Ģenerāļa Baloža ielā 42/44, Liepājā.

Jau ziņots, ka maksātnespējīgo "Tosmares kuģubūvētavu" iegādājies Liepājas uzņēmums SIA "LZK".

Uzņēmuma maksātnespējas administrators Ivars Meļķis aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka "Tosmares kuģubūvētava" ir pārdota, taču norādīja - ņemot vērā, ka pirkuma līguma saturs ir konfidenciāls, līdz līguma pilnīgai izpildei, administratoram nav tiesību sniegt informāciju trešajām personām par līguma nosacījumiem un pircēju.

"Mantas pirkuma - pārdevuma darījumu šobrīd plānots noslēgt vēlākais līdz 2020.gada 15.augustam, ja ar kreditoriem tiks saskaņoti mantas pārdošanas plāna precizējumi," skaidroja Meļķis.

Pēc administratora rīcībā esošās informācijas, "Tosmares kuģubūvētavas" pircējs nākotnē plāno darbību teritorijā veikt divos virzienos - viens ir saistīts ar kuģu remontu, iespējams, arī ar kuģu būves atjaunošanu, bet otrs ir ar transportu, kravu pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu saistīta darbība.

Pēc "Firmas.lv" informācijas, "LZK" reģistrēta 2019.gada maijā. Līdz šā gada 21.februārim uzņēmuma vienīgā īpašniece bija Marianna Smirnova, līdz 12.martam vienīgais īpašnieks bija Anatolijs Smirnovs, bet no 12.marta uzņēmums vienādās daļās pieder Smirnovam un Jānim Brakovskim. Kā uzņēmuma darbības veids norādīts kuģu un laivu remonts un apkope.

"Tosmares kuģubūvētavai" piederošo kuģu remontu un kuģu būves rūpnīcu kompānijas maksātnespējas administrators piedāvāja iegādāties par 2,163 miljoniem eiro. Paziņojumā medijos bija minēts, ka "Tosmares kuģubūvētavai" piederošās kuģu remontu un kuģu būves rūpnīcas pārdošanas cena ir no 2 163 163 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Mantas sastāvā ietilpst divi sausie doki, viens peldošais doks, kā arī tehnoloģiskais kuģu remontu un būves aprīkojums.

Tāpat ziņots, ka Kurzemes rajona tiesa Talsos 2018.gada 9.augustā pasludināja "Tosmares kuģubūvētavu" par maksātnespējīgu.

2017.gadā "Tosmares kuģubūvētava" strādāja ar 3,493 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 31,7% mazāk nekā 2016.gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 681 549 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš. Gada pārskati par turpmākajiem gadiem nav iesniegti.

Kompānijai piederošā kuģu būvētava celta 1885.-1890.gadā, lai tajā veiktu Krievijas kara kuģu un laivu remontu. "Tosmares kuģubūvētavas" lielākā īpašniece līdz šim bija "Rīgas kuģu būvētava".


Pievieno komentāru

Liepājā