Joprojām turpinās ziemā Liepājas ielās izkaisīto smilšu vākšana

Uzņēmuma "Tranzīts L" automašīnas, kas aprīkotas ar slaukāmajām birstēm un sūkšanas iekārtām, joprojām aktīvi turpina ziemas periodā Liepājas ielās izkaisītā kaisāmā materiāla savākšanu, "Rietumu Radio" informēja uzņēmuma "Komunālā pārvalde" vadītājs Jānis Neimanis.

Kā atzina Neimanis, šoziem Liepājas ielās izkaisīts ļoti liels kaisāmā materiāla apjoms, bet tā operatīvāku savākšanu kavējis vēlais pavasaris ar šiem darbiem nepiemērotiem laika apstākļiem.

Šobrīd ielu uzkopšanas tehnika strādājot ar pilnu jaudu, vairākas ielas esot tīrītas jau trīs četras reizes, taču ar vēju un lietu smiltis un grants atkal tiekot sanestas uz brauktuvēm un "izskatās, ka nekas nav tīrīts". Kā atzina Neimanis, smiltis un būvgružus vējš uz ielām pūš arī no daudzajiem šopavasar Liepājā esošajiem būvobjektiem.

Kā novēroja "Rietumu Radio", no pilsētas maģistrālajām un centra ielām kaisāmais materiāls lielākoties ir savākts, taču mazākas nozīmes ielas vietām joprojām sedz samērā bieza grants kārta. Šorīt ielu uzkopšanas tehnika, radot milzīgu putekļu mākoni, strādāja Ludviķa un tai blakus esošās ielās.

Kā ziņots, kaisāmā materiāla savākšana no Liepājas ielām tika sākta pēc atkušņa gada sākumā.

Kā iepriekš informēja "Komunālās pārvaldes" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, decembrī vien Liepājas ielās izkaisīti 4000 kubikmetru jeb 360 autokravas smilšu-sāls maisījuma. Lēmums sākt ielu tīrīšanu pieņemts, jo, iestājoties sausākam laikam un kaisāmajam materiālam izžūstot, tas var radīt daudz putekļu. Turklāt smiltis piesārņojot pilsētas ūdens noteksistēmu un izskatās vizuāli nepievilcīgi.

Kaisāmā materiāla un saslauku savākšana un izvešana tiek finansēta no pilsētas ielu ikdienas un periodiskās uzturēšanas līdzekļiem.

Darbus pēc "Komunālās pārvaldes" pasūtījuma veic SIA "Tranzīts L".

Pievieno komentāru

Liepājā