Jēkabs Ozoliņš pamet simfonisko orķestri

No pagājušās nedēļas diriģenta Jēkaba Ozoliņa vārda vairs nav Liepājas Simfoniskā orķestra darbinieku sarakstā. Abām pusēm vienojoties, darba attiecības pārtrauktas, apstiprina orķestra direktore Vija Feldmane.

Iniciators J. Ozoliņa atlaišanai ir orķestra mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis, kurš uzsver, ka vienošanās parakstīta bez spaidiem. J. Ozoliņš šo vienošanos tik viennozīmīgi nevērtē. “Neietilpu mākslinieciskā vadītāja plānos,” atzīst diriģents. Viņš norāda, ka šajā situācijā aiziet bijis labākais risinājums.

“Atlaist mani nebija iemesla. Ja nebūtu piekritis aiziet, būtu skaitījies darbā, bet strādāt man neļautu. Tas būtu pazemojoši,” secina J. Ozoliņš. Pēc aiziešanas no orķestra, viņam darba netrūkstot. Jāgatavojas valsts 90. jubilejai, Nīcas koru izbraukumam uz Franciju, tuvākos darbus nosauc diriģents. “Nekas neapstājas,” optimismu saglabā J. Ozoliņš.

Viņš Liepājas Simfoniskajā orķestrī nostrādājis 21 gadu. Bijis džeza festivāla mākslinieciskais vadītājs un gatavojis koncertus skolu jaunatnei. Jaunajā sezonā skolēnus ar orķestri iepazīstinās I. Resnis, norādīts orķestra sezonas programmā.

Tāpat kā neapstājas J. Ozoliņa mākslinieciskā darbība, pēc sezonas plāna darbu turpina Liepājas Simfoniskais orķestris. Bez I. Rešņa ar orķestri sezonas laikā strādās vairāki viesdiriģenti no Itālijas, Dienvidāfrikas, Igaunijas un Latvijas.

Pašlaik orķestrī ir vairāk nekā 100 štata vietu un vidējā alga – 750 latu.

Pievieno komentāru

Liepājā