Jaunu rentgenu nopērk, bet antikvāru nepārdod

Neraugoties uz cienījamo vecumu – 70 gadiem – un ražotājfirmas izrādīto interesi atpirkt tik gara vēstures posma liecinieku, vecais mobilais rentgenaparāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā tiks paturēts rezervē.

Mobilais rentgens un radiologa asistents visbiežāk dodas pie pacientiem uz Reanimācijas, Neonatoloģijas nodaļu. “Tā nav pacienta kaprīze – negribu iet, atbrauciet pie manis. Tie ir gadījumi, kad pacientu nedrīkst transportēt, bet rentgenattēls ir nepieciešams,” skaidro Radioloģijas nodaļas vadītāja Māra Kozlovska. Mobilitātei ir arī savas negatīvās puses – nav iespējams nodrošināt tik labu darbinieku un pārējo palātas pacientu aizsardzību no starojuma. Tāpēc mediķes atzinīgi vērtē, ka jaunajam aparātam ir plašākas jaudas izvēles iespējas. “Vecajam bija jāizmanto visa pieredze, lai dabūtu labas bildes visu biezumu slimniekiem,” nosmaida viena no asistentēm.

Iegādājas pilnīgi jaunu
Mobilo rentgenu vēl kopš vecās slimnīcas laikiem mediķi sauc par “mīluli”. “Mums bija tehniķis – Dāvids Zivcons. Viņš mobilo rentgenu uztaisīja pats, tas bija nestandarta. Tajā bija ieguldīts tik daudz darba, ka saucām par mīluli. Pirms baroneses dāvinājuma bija viens padomju ražojums – neērts, ar garu “kaklu” kā ceļamkrānam, pie gultām nevarēja piebraukt. To gan par mīluli nesaucām, bet par dinozauru,” stāsta nodaļas vadītāja. “Dinozauru” 1992. gadā nomainīja baroneses fon Tīzenhauzenas dāvinātais un kara lauka medicīnas prasībām atbilstošais “Müller” firmas aparāts. Tagad par aptuveni 10 tūkstošiem latu iegādāts pilnīgi jauns “Philips” markas ražojums.

Attēlu var nosūtīt pa e-pastu

Slimnīcas arsenālu papildinājusi arī digitalizācijas iekārta Uzņemšanas nodaļā esošajam rentgenam. “Attēls ir kvalitatīvāks, to var palielināt, mainīt kontrastu. Ārsts var aplūkot attēlu sava datora monitorā ārsta kabinetā vai nodaļā, vai pavisam citā ārstniecības iestādē, ja ar to ir noslēgts attiecīgs līgums,” priekšrocības uzskaita traumatologs Egils Deksnis. Ja nepieciešams, attēlu pa e-pastu var nosūtīt speciālistu konsultācijām, piemēram, uz “Stradiņiem” Rīgā. Automātiski tiek veidota datu bāze, un nav jābaidās, ka bildes neatgriezeniski noklīdīs.

Pievieno komentāru

Liepājā