Jaunsargi gadu noslēdz ar forsēto pārgājienu

Tikai nīkuļi teic, ka ūdens ir auksts un pat maijā vēl baidās slapināties. Ja cilvēkam ir atbilstoša motivācija, viņš var visu. Kārtējo reizi to pierādīja jaunsargi no Liepājas, Otaņķiem, Grobiņas un Nīcas mācību gada noslēguma pārgājienos.

10., 11. maijā un 17.,18. maijā pavisam ap 100 jaunsargu no 415., 416. un 417. vienības devās pārgājienos ar gala mērķi – Otaņķu pagasta “Pūcīte”. Maršrutu plānoja un organizēja Liepājas Jaunsargu vienību instruktori štāba virsseržants Varis Jansons un štāba virsseržants Pēteris Rudzinskis.

Pārgājienā lieti noderēja zināšanas, kā izdzīvot lauka apstākļos, kā siet mezglus, iekārtot pārceltuvi un pārvarēt šķēršļus. Papildus tika pilnveidotas tādas zināšanu jomas kā praktiskā šaušana, topogrāfija, lauka kaujas iemaņas (maskēšanās, pārvietošanās un reakcija uz uguni, ekipējums), militārā vadība (plānošana, darbs komandā), kā arī vecākās grupas jaunsargiem bija jāveic forsētais pārgājiens ar dažādu šķēršļu pārvarēšanu.

Kā apmācību instruktori pārgājienos piedalījās Zemessardzes 44. kājnieku bataljona ārrindas zemessargi un zemessargi, kuri agrāk ir bijuši jaunsargi: kaprālis Sandijs Spinga, vecākais zemessargs Kaspars Kirpičenoks, zemessargi Arturs Caplins, Mārtiņš Rudzinskis, Arturs Užigovs un profesionālā dienesta karavīrs no 1. Kājnieku bataljona kareivis Armands Šupstiks.

Par instruktoriem piedalījās arī jaunsargi, kuri sekmīgi nokārtoja 3. apmācību gada testus NBS Kājnieku skolā Alūksnē.

Pievieno komentāru

Liepājā