Jaunos ārstus Liepāja ieintriģē 4

Pašvaldības apmaksāts lidojums piektdien uz Liepāju atveda 13 jaunos ārstus – rezidentus –, lai iepazīstinātu ar darba un dzīves iespējām. Pašvaldība un Reģionālā slimnīca ir gatava maksāt, lai tikai piesaistītu jaunos kolēģus.

Sarunu diskrētais šarms
“Patiesībā šeit ir visas iespējas izvērsties,” pēc iepazīšanās ar slimnīcu vērtē Danute Viskante, kuras specialitāte ir anestezioloģija. Citi rezidenti ir noslēpumaināki un nevēlas atklāt vārdus, jo jau strādā kādās Rīgas medicīnas iestādēs un nevēlas afišēt savu interesi par Liepāju.

Tas varētu ietekmēt darba attiecības, vēl jākārto pēdējie pārbaudījumi, – situācija apliecina, ka cīņa par mediķiem izvērsusies smaga. Speciālistu trūkst.

“Man liekas, ka Liepājā vispār varētu darīt visu, ko vien vēlos, – strādāt, konsultēt, atvērt kādu centru,” teic endokrinoloģe. Kāds, kurš pat neatklāj savu specialitāti, pēc domes Attīstības pārvaldes un Sabiedrības veselības daļas speciālistu prezentācijām, pēc jautājumu un atbilžu apmaiņas atzīst, ka Liepāja ir ieintriģējusi.

Ar kolēģi spriež, ka iesākumā vajadzētu braukt uz dežūrām, tad jau redzēs. Cik maksā par dežūru?

“Pasakiet, cik jums maksā tagad, un es maksāšu vairāk. Segsim transporta izdevumus un viesnīcu, ja būs nepieciešams pēc dežūras atpūsties,” slimnīcas valdes priekšsēdētāja Jura Bārzdiņa tekstā ieskanas gluži mefistofeliskas notis.

Ja mediķis nāk uz Liepāju, viņam maksā 3000 latu pārcelšanās pabalstu, nodrošina ar dzīvokli un pirmajā gadā pilnībā apmaksā īri. Būs rotaļu grupa pirmsskolas vecuma bērniem, un mēģinās sarunāt vietu pašvaldības bērnudārzā, ja nepieciešams. Mediķim tikai jāslēdz līgums.

“Līdz kapa malai,” J. Bārzdiņš saka, bet tas ir joks. Līgums paredzēts uz pieciem gadiem.

Cilvēki ir prioritāte

Sabiedrības veselības daļas projektu vadītājs Andris Vistiņš rezidentus iepazīstināja ar “Cilvēkresursu piesaistes programma veselības aprūpei Liepājā”, ko dome apstiprināja 13. martā. Sākot ar 2. kursu, medicīnas studenti var pretendēt arī uz pašvaldības stipendiju.

A. Vistiņš pats uz Liepāju no Rīgas pārcēlies pērnajā vasarā un atzīst – Liepāja māk iecirst āķi lūpā.

Jauno ārstu karjeras diena tiek rīkota otro reizi, sadarbībā ar Liepājas domes pārstāvniecību Rīgā. Tika izveidots rezidentu saraksts un katram izteikts individuāls piedāvājums apmeklēt Liepāju, stāsta brauciena koordinatore Zane Jundze.

Tie, kuri vēlējās, varēja izmantot arī iespēju apmeklēt “Aile Jazz” atklāšanas koncertu – izdevumus sedza pārstāvniecība. Pērn oktobrī notika pirmā karjeras diena, tās organizēšanā iesaistījās arī Jauno ārstu asociācija. Pēdējo divu gadu laikā Liepājas slimnīcā darbu sākuši pieci jauni ārsti.

“Pat koncentrējot visus mediķus vienā vietā saskaņā ar Liepājas struktūrplānu, speciālistu trūkst. Vajag svaigas asinis,” pamato J. Bārzdiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Dr.

Nū ņemot vērā šī brīža ekonomisko situāciju valstī, nekustamā īpašuma dārdzību galvaspilsētā, piedāvājums ir ļoti kārdinošs!

pirms 13 gadiem, 2008.04.21 17:12

P

Lai Bārzdiņam veicas tikt galā ar Freidenfelda režīma mantojumu - visu patstāvīgi domājošo un aktīvo ārstu izēšanu no Liepājas! Kur izvērsties tiešām ir.
Protams, jaunos speciālistus visur ņem pretīm. Bet: Rīgā diezgan ilgi jādzīvo zem dažādu autoritāšu tupeles. Savukārt, mazās slimnīcās nav materiālu iespēju nodarboties ar augsta līmeņa medicīnu - vienkārši trūkst aprīkojuma un kvalificētu konsultāntu. Liepājā visam vajadzētu būt.

pirms 13 gadiem, 2008.04.21 13:14

hekate

Lai tik slimnīcas vadība necer, ka rīdzinieki vai speciālisti, kam ir reāli darba piedāvājumi galvaspilsētā, vienkārši un naivi skries uz Liepāju. Viņi jāienteresē, ne tikai ar līgumu, bet ar daudz stabilākām, " svarīgākām" lietām. Citādi tāds čiks vien sanāks, kārtējā PR akcija.
Iedomājieties sevi gados jauna, perspektīva mediķa lomā. O, jaunos ārstus ar atplestām rokām ņem pretī VISUR, VISUR.

pirms 13 gadiem, 2008.04.14 14:08

Valija

OIlnīgi nopietni - tavs raksts, Ilze Vainovska, ir 2 galvastiesas labāks par cita autora sniegumu Kurvardā.

pirms 13 gadiem, 2008.04.14 14:02

Liepājā