Jauno siltumenerģijas tarifu Liepājā sola decembrī

Plānots, ka siltumenerģijas ražošanas un piegādes uzņēmuma "Liepājas enerģija" jaunais apkures tarifs stāsies spēkā 1.decembrī, - siltumenerģijas tarifa projektu uzņēmums iesniedzis apstiprināšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, "Rietumu Radio" informēja uzņēmuma valdes loceklis Andris Štāls.

Jau ziņots, ka Liepājā par aptuveni četriem procentiem plānots samazināt apkures tarifu. Septembra sākumā SIA "Liepājas enerģija" dalībnieku sapulcē atbalstīta siltumenerģijas tarifa samazināšana.

Skaidrojot, kāpēc tarifu paredzēts samazināt tieši par četriem procentiem, Štāls sacīja, ka "tādu samazinājumu uzņēmums pašlaik var atļauties". Viņš atzina, ka tarifu plānots samazināt, neskatoties uz to, ka vēl nav precīzi zināmas siltumenerģijas ražošanas izmaksas - jauno biomasas katlumāju, kuras jauda būs 30 megavati, ekspluatācijā plānots nodot oktobra beigās. "Septembra beigās paredzēts iekurināt un žāvēt katlumājas kurtuves, bet līdz 1.novemrim tai jābūt pilnīgā darba kārtībā," skaidroja Štāls.

Viņš norāda, ka tieši jaunā katlumāja, kurā kā kurināmais tiks izmantota šķelda, ir viens no galvenajiem faktoriem tarifa samazinājumam. Jautāts, vai tarifu samazinājumu plānots turpināt, uzņēmuma pārstāvis sacīja: "Nākamais samazinājums noteikti būs balstīts uz stingri veiktiem aprēķiniem, nevis prognozēm." Kā prognozēja Štāls, nākamais samazinājums varētu notikt ne ātrāk kā pēc gada, jo "vismaz viens gads ir jānostrādā, lai saprastu, kādas būs izmaksas".

Šogad uzņēmums "Liepājas enerģija" siltumenerģijas ražošanai izmantos vairāk nekā divas reizes lielāku šķeldas apjomu nekā pagājušajā gadā - aptuveni 230 000 beramo kubikmetru. Šķeldas cenas, salīdzinot ar pagājušo gadu, kā atzina Štāls, būtiski nav mainījušās. "Liepājas enerģijai" šo kurināmo piegādā 11 uzņēmumi, ar kuriem noslēgti līgumi līdz nākamā gada maijam.

Kā ziņots, Liepājā par aptuveni četriem procentiem plānots samazināt apkures tarifu, un šis ir jau ceturtais siltumenerģijas tarifa samazinājums Liepājā pēdējo trīs gadu laikā, kas balstīts uz siltumapgādes ražošanas un piegādes sistēmas modernizāciju, jaunu, efektīvu siltumavotu izbūvi un jaunu klientu piesaisti.

Pievieno komentāru

Liepājā