Jauniešu mājas video filma gūst panākumus "ūsaino" konkursā

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra Jauniešu mājas video skolas dalībnieki piedalījās starptautiskā video konkursā "Movember Power", iegūstot naudas balvu 200 dolāru apmērā. Konkursa tēma bija saistīta ar starptautisko Ūsu mēnesi (Movember), kas visā pasaulē tiek atzīmēts, lai pievērstu uzmanību vīriešu veselības problēmām, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Dalībniekiem bija jāizveido video, kura galvenajam varonim ūsas dotu spēku vai citas spējas. Video skolas dalībnieki izveidoja īsfilmu ar nosaukumu "Lucky Mustache" („Veiksmes Ūsas”), kuras galvenais varonis tika paralēli attēlots ar un bez ūsām. Pirmajā gadījumā varoni piemeklē dažādas neveiksmes, taču otrajā viss izdodas.

Uzvarētāju noteica interneta balsojums sociālajos tīklos Facebook un Twitter, kas norisinājās līdz 4. decembrim. Interneta balsojumā video skolas dalībnieki ieguva 135 balsis, kas viņiem nodrošināja otro vietu.

Video skola darbojas kopš septembra, kad Liepājā tika atklāta Jauniešu māja. Video skolas audzēkņi pasniedzēja Jāņa Jankevica vadībā šogad piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā video konkursā „Jaunieši var”. Viena no piecām filmām iekļuva finālā – tas ir stāsts par ielu vingrotājiem „Jaunieši kustībā”, ko veidoja Mārtiņš Mamis.

„Mēs meklējam konkursus, kur varētu piedalīties. Orientējamies uz starptautiskiem konkursiem, jo Latvijā pagaidām neviens video konkurss nenotiek. Internetā atradām arī šo te par ūsām. Ideja mums likās interesanta, tāpēc nolēmām piedalīties” , stāsta Jānis Jankevics. Sižetu veidojuši kolektīvi - viens piedāvāja, viens papildināja, bet galvenā ideja piederot video skolas dalībniekam Mihailam Holkinam.

„ Ūsas gan noteikti neaudzēšu, bet bārdu gan. Protams, ka spēku ūsas un bārda nedod, drīzāk gan ceļ cilvēka pašapziņu”, joko filmas galvenais varonis.

Naudas balvu video skolas dalībnieki plāno izmantot video skolas vajadzībām, iegādājoties vēl vienu statīvu.

Īsfilma apskatāma internetā - http://www.youtube.com/watch?v=qatvogQuNwU

Pievieno komentāru

Liepājā