Jauniešu mājas atklāšanā Liepājā piedalīsies EP deputāts Šadurskis

Liepājas Jauniešu mājas oficiālajā atklāšanā oktobra sākumā piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersonas, Liepājas pašvaldības vadība un ar jauniešiem tiksies Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Kārlis Šadurskis, "Rietumu Radio" informēja Jauniešu mājas vadītāja Vineta Bērziņa.

Mājas būvniecība pabeigta augusta beigās, taču oficiālā atklāšana paredzēta 10.oktobrī un 11.oktobrī. "Mājas oficiālo atklāšanu speciāli izvēlējāmies rīkot mazliet vēlāk, lai māja būtu pilnībā iekārtota un viss būtu gatavs," skaidroja Bērziņa, norādot, ka patlaban vēl turpinoties mūzikas istabas aprīkošana ar skaņu aparatūru, gaismas un citu tehniku. "Drīzumā gaidām pēdējo tehnikas sūtījumu," piebilda Bērziņa.

Māja jauniešiem atvērta kopš septembra sākuma un tajā jau notikuši dažādi pasākumi un bieži tiekot uzņemti ciemiņi, kuri vēlas iepazīt liepājnieku pieredzi, veidojot jauniešu māju.

Šadurskis jauniešiem stāstīs par izglītības un karjeras iespējām Eiropā un atbildēs uz jauniešu jautājumiem. Vakarā plānota balle ar vietējo un ārzemju dīdžeju piedalīšanos un citas aktivitātes.

Kā ziņots, Liepājas Jauniešu māja atvērta bijušajā teātra "Mūris" ēkā, kas atrodas vēsturiskajā Pētera I namiņa pagalmā, Kungu ielā 24.

Ēka ir 174 kvadrātmetrus plaša, tajā ir zāle, mūzikas telpa un tehniskās telpas. Jauniešu mājā būs pieejams bezmaksas internets, datori, televizors, kino demonstrēšanas aprīkojums. Plānots iegādāties arī mūzikas instrumentus. Jauniešu māja būs atvērta darbadienās no plkst.10 līdz 20.

Reizi mēnesī Jauniešu mājā plānota atvērtā skatuve, uz kuras ikviens interesents varēs uzstāties ar muzikāliem priekšnesumiem, spēlēt teātri vai lasīt dzeju. Paredzēti arī dažādi tematiskie vakari jeb jauniešu tikšanās ar radošām personībām, kā arī politiķiem, karjeras konsultantiem, mediķiem. Iecerēts, ka Jauniešu māja būs satikšanās vieta jaunajām māmiņām, tā būs mājvieta ielu vingrotājiem un Liepājas skolēnu domei.

Ēkas atjaunošana tika sākta šī gada aprīlī. Ēkas rekonstrukcijas projektu izstrādājis Gundara Vīksnas arhitektu birojs, būvdarbus veica SIA "AJ meistars", būvuzraudzību - SIA "Komunālā pārvalde".

Projekta laikā veikta ēkas siltināšana, apdare, elektromontāža, ūdensvada, kanalizācijas, apkures, ventilācijas un gāzes apgādes iekšējo tīklu ierīkošana, ugunsdzēsības un signalizācijas uzstādīšana, bet vēl turpinās objekta labiekārtošana.

Kopējās būvniecības izmaksas bija 91 695 lati.

Jauniešu mājas izveide īstenota Latvijas un Lietuvas pārrobežu programmas projektā "Jaunieši - sabiedrības attīstības un izaugsmes garants" laikā. Projekta mērķauditorija ir Liepājas jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem.

Pievieno komentāru

Liepājā