Jauniešu mājā var apgūt rumāņu un turku valodas

No oktobra beigām Jauniešu Mājā tiek piedāvāta Liepājā vēl nebijusi iespēja – apgūt eksotiskās rumāņu un turku valodas. Abas valodas mācīs Agnese Trukšane, kura ilgāku laiku pavadījusi Rumānijā, veicot brīvprātīgo darbu.

Pagaidām gan nodarbības notiek tikai pirmdienās plkst. 18.00, bet, ja būs pietiekami daudz interesentu, abas valodas varēs apgūt atsevišķās nodarbībās.

Kā pastāstīja Agnese, brīvprātīgo darbs viņai devis lielāku dzīves pieredzi, kādu nevarētu aizstāt neviena augstskola. Rumāņu valodu vajadzēja apgūt, lai varētu sazināties ar bērniem, kuri angļu valodu neprot. Turku valodu Agnese apguva, dzīvojot kopā ar diviem turku tautības pārstāvjiem. Lai gan bijuši dažādi kuriozi saistībā ar valodu pareizu izrunu, tās nav īpaši grūtas. Ar turku jauniešiem joprojām Agnese sazinās internetā un gatavojas vasarā doties arī ciemos.

Abas valodas savā starpā nav radniecīgas, bet daži vārdi ir kopīgi. Kā saka Agnese, šīs valodas var būt noderīgas, ja ir vēlme dzīvot Rumānijā vai Turcijā. Apgūstot rumāņu valodu, vieglāk ir apgūt franču, spāņu un itāļu, jo tās savā starpā ir radniecīgas.

Agnese ir izlēmusi mācīt šīs abas valodas arī citiem, lai pati neaizmirstu šīs valodas, jo, kā zināms, ja valodas netiek lietotas, tās aizmirstas. Agnese mācās arī Liepājas vakara ( maiņu) vidusskolā un gatavojas augstskolā studēt tūrisma vadības specialitāti. Uzņēmīgā meitene arī veiksmīgi atradusi darbu kādā Liepājas kafejnīcā dažas dienas nedēļā, kas palīdz iztikt ikdienā.

 
Zane Ozoliņa,
Liepājas BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībniece

Pievieno komentāru

Liepājā