Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauniešu ēnu teātris muzejā izspēlēs šausmu stāstus latviešu gaumē 1

14. janvārī plkst.10  Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 notiks „Aģentūras Baringtons K” ēnu teātra izrāde „Šausmu stāsti latviešu gaumē”. Izrādi veidojusi režisore Beata Bērziņa, skatuves kustību pasniedzēja ir Inga Kreicberga. Izrādē piedalās bērni un jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem, projekta vadītāja ir Kristīna Lieģeniece.

Izrāde “Šausmu stāsti latviešu gaumē” ir tapusi gada tumšajā laikā, ko folklorā saucam par veļu laiku. Rudens miglas vāli, kas klāj ielejas un atsevišķās dienās ietin visu apkārtni, simbolizēja senču veļus, kas ierodas savās mājvietās. Tumsas laiks, kas saistījās ar viņsauli, iedvesa cilvēkos bijību.

Ēnu teātra uzveduma būtība vērsta uz tādu latviešu folkloras elementu kā dziesmu, skaitāmpantu, buramvārdu, rituālu un kustību apgūšanu, to integrēšanu mūsdienu dzīves ritmā, rezultātā veidojot uzvedumu - performanci, kurā folkloras elementi savienojas ar mūsdienu modernajām tehnoloģijām.

„Aģnetūra Barktingtons K” veidotais projekts cer rosināt jauniešu interesi par tautas folkloru, veicināt piederības izjūtu Latvijai un uzlabot latviešu valodas runas prasmes, piedāvājot nepiespiestā veidā apgūt tautas tradīcijas un rituālus.

Ēnu teātra studija darbojas jau trešo gadu. Ir izveidotas vairākas izrādes, kā arī atsevišķas performances – "Mazā prinča pasaule", „Stāsts", "Lietus". Ar izrādēm studija viesojusies arī Lielbritānijā un tikko kā atgriezusies no Šveices.

Pēc izrādes skatītājiem, būs iespēja gan piedalīties ēnu teātra veidotajās meistarklasēs, gan iejusties aktieru lomās. Pēc izrādes tiks organizētas ēnu teātra darbnīcas ar performanci noslēgumā.

Uzvedums un darbnīcas paredzētas bērniem un jauniešiem no 7 – 15 gadu vecumam, kā arī viņu vecākiem un vecvecākiem.

Biļetes cena pasākumā ir 0.50 eiro.

Liene Putāne,
Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe

Pievieno komentāru

Komentāri 1

aigars

kautkads murgs vai tad musu jaunatnei nepietiek ar to ko rada tv. bet ne vel nem un maca pasam spelet

pirms 5 gadiem, 2015.01.14 19:15

Liepājā