Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši iesaistās pilsētas dzīves veidošanā

Gulšņāt dīvānā un cerēt, ka problēmas atrisināsies pašas no sevis un skaista dzīve tiks pasniegta uz paplātes, – tā ir diezgan izplatīta mūsdienu “slimība”. Tieši pretējo – to, ka Liepājā ir, ko darīt, un ir arī, kas dara – pierādīja Jauniešu mājā prezentētā dokumentālā īsfilma “Jaunieši iesaistās”, piektdien, 17. aprīlī, raksta "Kursas Laiks".

Filmas veidotāji skaidroja, ka filma ir par to, kas vispār notiek Liepājā, ar ko jaunieši tajā nodarbojas un ko jaunu tas var dot pilsētai, atspoguļojot visu no dažādiem skatupunktiem. Vai jaunieši Liepājā spēj iesaistīties sev svarīgu lēmumu pieņemšanā un – pats galvenais – pildīšanā?

Filmā apkopoti vairāki Liepājā zināmu personību viedokļi par jauno cilvēku iesaistīšanos svarīgu lēmumu pieņemšanā ne vien savas dzīves un personīgo interešu ietvaros, bet gan visas pilsētas mērogā. Tajā Latvijas Jaunatnes padomes Starptautiskās sadarbības programmas direktors Vilis Brūveris skaidro, ka brīvprātīgais darbs, dažādi vietēji un starptautiski sadarbības un pieredzes apmaiņas projekti un pat jauniešu viedokļa paušana internetā, sociālajos tīklos ir būtisks veids, kā iesaistīties. ”Tieši politiskā līdzdalība, it īpaši reģionālā mērogā, ir svarīga gan jauniešiem, gan pilsētai. Būtiski ir atcerēties un saprast: ja šie vietējie jaunie cilvēki neiestāsies par sev svarīgiem jautājumiem un nerunās par aktuālām tēmām, neviens cits jau viņu vietā nerīkosies,” viņš skaidro, uzsverot: komunikācija ir daudz veiksmīgāka, ja tiek nodrošināti veidi un vietas viedokļu apmaiņai.

Viens no filmas veidotājiem Jānis Jankevics, kurš ir arī Jauniešu mājas video skolas vadītājs, uzskata, ka pati filmas veidošana kā tāda ir sava veida iesaistīšanās, parādot, ka jauniešiem nav vienalga, un šī mudināšana uz darbiem, ne tikai vārdiem spēj rosināt un pavilkt līdzi arī citus aktīvus un lemtspējīgus jauniešus. Dokumentālā īsfilma “Jaunieši iesaistās” tikusi veidota Latvijas Jaunatnes padomes organizētajam jauniešu video konkursam, kurā nupat saņēmusi 2. vietu. Filma ir visu video skolas dalībnieku kopīgs darbs un līdz ar to arī kopīga uzvara.

Pašvaldības viedokli gan īsfilmā, gan pašā filmas prezentācijā pārstāvēja Liepājas pilsētas priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis. Viņš skaidro, ka pilsētai ir svarīgi, lai jaunieši iesaistītos lēmumu pieņemšanā, jo tas šo procesu padara labāku un produktīvāku, pilsēta ir tikai ieguvēja. Jaunieši ir tā sabiedrības daļa, kura savu viedokli paust nekautrējas, un pašvaldība noteikti ir ieinteresēta šo viedokli sadzirdēt, jo rezultāts parasti sanākot ļoti labs.

Daudz plašāk "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Liepājā