Jaunieši gatavojas gadu un nospēlē pirmizrādi 1

Otrdien, 12. aprīlī, Liepājas Jauniešu mājas telpās pirmizrādi piedzīvoja leļļu teātra “Pifs” izrāde “Telefongrāmata.” Režisore Arta Strakša ar izrādi vēlējās lauzt radušos stereotipus par leļļu teātra izrādēm, mainīt jauniešu uztveri par to, ka leļļu teātris nav domāts tikai bērniem, bet arī jauniešiem un pieaugušajiem, informē Liepājas BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībniece Diāna Urbāne.

Izrādes režisore Arta Strakša ir gandarīta par paveikto, mērķis mainīt jauniešu uztveri par leļļu teāra izrādēm ir sasniegts. “Esmu gandarīta par paveikto, uzskatu, ka izrāde ir izdevusies,” ar lepnumu norāda izrādes režisore Arta Strakša.

Izrādes pamatā ir Andra Ūdra lugas motīvi. Speciāli izrādei darinātās košās lelles. “Gatavot lelles šai izrādei mani uzrunāja režisore. Kopīgi pārrunājām katras lelles lomu šajā izrādē, gatavojām skices, pēc tam sāku šūt lelles fizisko tēlu, kam sekoja apģērbšana un elementu pievienošana,” par radošo procesu stāsta leļļu autore Inga Šablo.

Izrādei jaunie aktieri gatavojās gada garumā, divas reizes nedēļā dodoties uz mēģinājumiem. Izrādes tapšanā arī palīdzējusi Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vizuālās mākslas skolotāja Daiga Stūre, kura veidoja skatuves noformējumu un dekorācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sarmīte

Malacis, Artiņ! Lai izdodas arī turpmākās ieceres!

pirms 5 gadiem, 2016.04.16 15:35

Liepājā