Jaunais Liepājas teātris pamatā iestudēs izrādes bērniem

Aizvadītā gada nogalē dibinātais Jaunais Liepājas teātris pamatā iestudēs izrādes bērniem, bet tā mērķis ilgtermiņā ir piedāvāt arī izrādes pieaugušajiem komēdijas žanrā, informē SIA "Jaunais Liepājas teātris" valdes loceklis Dainis Laugalis.

Jauno Liepājas teātri dibinājuši divi domubiedri - Dainis Laugalis, kurš no 2008. līdz 2013.gadam strādājis Liepājas Leļļu teātrī, un Jānis Antonijs. "Izrādes veidos profesionāli režisori un scenogrāfi, kuri aktīvi jau strādā pie jaunās izrādes "Puteklītis" pēc Imanta Ziedoņa pasakas motīviem. Izrāde būs ar lellēm un dzīvo plānu tādā kā pantonīmas stilā," atklāja Jaunā Liepājas teātra dibinātājs.

"Sadarbojamies ar biedrību "Perfect Point", kurā darbojas divi pieredzējuši aktieri. Tāpat esam sadarbojušies ar režisori Leldi Kaupužu, kura būs arī "Puteklīša" režisore un scenogrāfe. Mums ļoti patīk viņas idejas - pārdomātas un funkcionālas," pastāstīja Laugalis.

"Pamatā plānojam piedāvāt izrādes bērniem, jo šī auditorija ir stabilāka nekā pieaugušo, bet mērķis ilgtermiņā ir piedāvāt arī izrādes pieaugušajiem komēdijas žanra stilā," informēja Laugalis.

"Ideja par teātri jau ir lolota sen, kad sāku strādāt Liepājas Leļļu teātrī, jo manas domas par māksliniecisko kvalitāti un lēmumiem stipri atšķīrās, līdz ar to man ir iespēja īstenot to, ko iepriekšējā darba vietā nevarēju. Darbs Leļļu teātrī bija diezgan liela pieredze, lai mēģinātu saprast, kā darbojas lietas," atklāja Laugalis.

Pirmās lielās viesizrādes paredzētas no 24. līdz 30.janvārim, kad Jaunais Liepājas teātris ar Ziemassvētkos iestudēto izrādi "Svētkus meklējot" viesosies Ogrē, Ērgļos, Jaunjelgavā u.c. Pierīgas pilsētās un novados.

"Pagaidām vēl Liepājā izrādes nav plānotas, jo tas nav peļņas variants. Izrādes Liepājā drīzāk būs prestiža jautājums. Galvenais nosacījums būs kvalitāte," Jaunā Liepājas teātra plānus atklāja Laugalis. "Skatīsimies, vērtēsim atsauksmes, lai secinātu, pie kā vēl jāstrādā, lai attīstītos."

Laugalis pastāstīja, ka Jaunajam Liepājas teātrim nav pašam savu telpu, jo noskatītās tas vēl nevarot atļauties. "Arī nenomājam, jo vietas mēģinājumiem pietiek."

"Esam iepirkuši tehniku vairāku tūkstošu eiro vērtībā, lai pilnvērtīgi spētu nodrošināt izrādei nepieciešamo aparatūru. Vēl viens jaunums - arī parastos gaismas prožektorus neizmantojam, to vietā ir nākusi LED gaisma - ērtāk un funkcionālāk," pastāstīja Laugalis.

Lai gan Liepājā jau ir gan klasiskais, gan leļļu teātris, Liepājas teātra dibinātāji ir gandarīti, ka Liepāja radošajā dzīvē ir kļuvusi par vienu organizāciju bagātāka: "Pagaidām vēl nav nodoma organizēt lielākus pasākumus par izrādēm. Augsim - redzēsim."

Uzņēmums "Jaunais Liepājas teātris" reģistrēts 2014.gada 18.decembrī. Tas vienādās daļās pieder Dainim Laugalim un Jānim Antonijam. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.


Pievieno komentāru

Liepājā